Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

8-9
oktoober
Vaata programmi

Pärimusmuusika Lõikuspidu

Suuremad põllutööd on lõppenud, saagid on salves – läheks nüüd õige pimedale ajale vastu ühe pidulise nädalavahetusega? 8.-9. oktoobril toimub Viljandi kõige kõrgema katusega Aidas üks eriline väikefestival: Pärimusmuusika Lõikuspidu, mis tähistab tänavu 30 aasta möödumist eesti pärimusmuusika kõrghariduse algusest. 

Reede, 8. oktoober:

18:00 Galakontsert "Suu laulab, süda rõõmustab" 
19:30 Eesti ja Laste ETNO ringreisid ehk suviste etnotähtede bändid 
21:15 Timo Alakotila "Timo Alakotila & Piano" plaadiesitlus
22:30 Maria Mänd "I" plaadiesitlus
23:15 Tuulelõõtsutajad  "Elumere lained" plaadiesitlus + sõbrad (Reigo Ahven, Kert Krüsban jt)
01:15 Mussoon: Lauri Täht ja Maris Pihlap

Laupäev, 9. oktoober:

13:00 Startup bändid ehk pärimusmuusikat õppivate õpilaste ristansamblid Schloss Fellinis NB! ÄB ÄRA!
15:00 Etno Randevuu ehk etnohoolikute sügisene kohtumine
18:00 Johanna Adele Jüssi, Bendik Lund Haanshus, Christo Stangness "Lood Ilveseorust" 
19:30 Evelin Leima "Austusega esivanematele" plaadiesitlus
21:00 Pekko Käppi
22:00 Duo Mänd/Krüsban "Ai-tit tui-tui" plaadiesitlus
23:00 Mads Hansens Kapel
01:00 Mussoon: Tõnu Tubli, Elari Ennok

Koostöös Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiaga tõstab seekordne Lõikuspidu galakontserdiga au sisse õpetamise, õpetajad ja õpilased. Esimest korda tulevad kokku üle-eestilised pärimusmuusika tudengite välkbändid, esitlemisele tuleb lausa viis värsket albumit Setomaalt Soomeni: Evelin Leima „Austusega esivanematele”, Duo Mänd/Krüsbani „AI-TIT TUI-TUI”, Tuulelõõtsutajate ja Reigo Ahvena "Elumere lained" ja Maria Männi „I”. Põhjanaabrite poolt toob tervisi pärimuspianist Timo Alakotila sooloplaadiga „Timo Alakotila & Piano”.

 

Lisaks Alakotilale sõidab lahe tagant külla ka hiiu kandle revolutsionäär Pekko Käppi ning tantsusoolikat aitab üles leida suvisel Viljandi pärimusmuusika festivalil rahvast eriliselt käivitanud Mads Hanseni kapell Taanist! Viiuldaja Johanna-Adele Jüssi ja tema norra sõbrad Bendik Lund Haanshus ja Christo Stangness mängivad lugusid Ilveseorust ning räägivad, mis koht see õieti on. Saab näha Eesti Etno ringreise ja Etno Randevuud ning öösiti pöörelda plaadikeerutajate Lauri Tähe, Maris Pihlapi ja Elari Ennoki ketaste rütmis, esimest trummi mängib Tõnu Tubli.

Harukordne võimalus on üle vaadata ka värskelt renoveeritud Schloss Fellin, kus laupäeva hommikul annavad tasuta kontserte startup bändid ehk nelja pärimusmuusikat õpetava kooli tudengid ja õpilased, kes juba 5. oktoobrist Viljandis kogunevad, harjutavad ja laagrit nimega Eesti Ring peavad.

Silm tasub peal hoida aga tervel majal, kuna festivali ajal pakutakse muusikalisi elamusi ka kohvikus: sealsel Kasvulaval võtavad õhtuti kohad sisse kõige nooremad pärimusmuusikud ja jämmivad nii, nagu jõud võtab. Pigem võtab ikka küll!--

Vabariigi Valitsus on seadnud avalike ürituste korraldajatele piirangud. Palume oma külastajatelt mõistvat ja hoolivat suhtumist, et kultuurielu avatuna hoida.

Selleks, et Pärimusmuusika Lõikuspeo külastus oleks meeldiv ja ohutu sündmus nii sulle kui ka kõigile teistele majas viibijatele, palume kohale tulles tõendada (kas digitaalselt või paberkandjal):

 1. Vaktsineerimiskuuri läbimist (kuni 1 aasta peale vaktsineerimise lõppu);
 2. COVID-19 haiguse läbi põdemist (kuni 6 kuud peale läbipõdemist);
 3. Negatiivset testitulemust (PCR test peab olema tehtud mitte rohkem kui 72 tundi enne sündmusel osalemist, antigeeni kiirtest mitte rohkem kui 48 tundi enne etendusel osalemist).
 • Sujuvaks sündmusele sisenemiseks palun loo patsiendiportaalis eelnevalt COVID-19 immuniseerimise tõend, COVID läbipõdemise tõend või COVID testi tõend, mille ehtsust ja kehtivust kontrollime tõendil oleva QR-koodiga spetsiaalse veebirakenduse abil. 
 • Nakkusohutust ei pea tõendama alla 18-aastane isik. See tähendab, et ta ei pea esitama tõendit negatiivse COVID-19 testi kohta, samuti ei nõuta tõendit vaktsineerituse või COVID-19 läbipõdemise kohta.
 • Kontserdile tulles veendu, et sul on kaasas pilet, üks eespool välja toodud COVID tõenditest ja isikut tõendav dokument. Haigustunnuste ilmnemisel palun jää koju!

KIIRTESTIMINE

Pärimusmuusika Lõikuspeost osasaajatel on võimalus kasutada kontsertide külastamiseks järgmiseid kiirtestimise võimalusi:

 • Confido Viljandi testimispunktis saavad Viljandi Pärimusmuusika Aida külastajad soodsamalt testida koodiga P2RIMUSMUUSIKA. Antigeeni kiirtesti hind koos sertifikaadiga on 17€. Testi tulemus kehtib 48 tundi. Broneerimine SIIN 
 • Viljandi haigla pakub võimalust Covid-19 antigeeni kiirtesti tegemiseks. Tasulise testi hind on 8 eurot. Testi tulemuse kohta väljastatakse tõend, mis kehtib 48 tundi. Tõend sobib siseriiklikuks kasutamiseks. Testimise aeg on vaja eelnevalt kokku leppida telefonil 5886 3313 (E-R 8-16). Testimine toimub haigla peahoone Paalalinna-poolses otsas 0-korrusel (alkoholitarvitamise häirete ravi teenistuse juures asuvast trepist alla). Testimine võtab aega orienteeruvalt 15 minutit, vastuse ja tõendi palume ära oodata kohapeal (prosektuuri ooteruumis).

 • Viljandi Pärimusmuusika Aidas kohapeal toimub kiirtestimine järgmistel aegadel: 
 • reede, 8. oktoober kell 16:00 - 23:00
 • laupäev, 9. oktoober kell 12:00 - 23:00

Testimiseks palume pöörduda Pärimusmuusika Aida taha klaasosasse, kuhu pääseb I Kirsimäe poolt. Testi tulemus kehtib 48 tundi ning negatiivse testi tulemuse kinnitamiseks saab külastaja vastava käepaela, mis kehtib ainult Pärimusmuusika Lõikuspeol. Testimise hind on 8€. Tasuda saab nii sularahas kui kaardimaksena. 

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised