Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kursus
Sissejuhatus pärimusmuusikasse kõiksugu õpetajatele

21. november, 2016 -
24. november, 2016

Viljandi pärimusmuusika ait

TASUTA

Õpetajad: K. Leivo, J. Suits, C. Roose, J. Suits, A. Reier, M. Paberits

Kursused toimuvad:


21.-24. november 2016
27.veebr. – 2. märts 2017

Eelkõige koolide ja lasteaedade õpetajatele ning huvijuhtidele mõeldud sissejuhatav kursus tutvustab regilaulu, pärimustantse, laulumänge, kandle- ja parmupilli põhivõtteid ning äratab mõtteid pärimusmuusika ja -kultuuri kaasamiseks igapäevatöös lastega. Kursused on sügis- ja kevadperioodil kahel tasemel: algajatele ja edasijõudnutele. Edasijõudnute rühma ootame õpetajaid, kes on läbinud algajate kursuse või kasutavad oma töös aktiivselt pärimusmuusikat.

Kursuse nüüd juba avalik hüüdnimi on pärimusmuusika-SPA. Me teame, et õpetajate argipäev on intensiivne ja et koormus on suur ning pakume võimalust tulla Viljandisse, korraks oravarattast välja astuda, et leida pärimusmuusika enda seest üles. Meie usume, et kõige paremini õpetab pärimuskultuuri õpetaja, kellel on isiklik ja emotsionaalne side pärimusmuusikaga. See tähendab teisisõnu seda, et kui õpetaja silm särab, võib ta ka sütitada huvi lastes.

Kõik kursuse pärimusmuusika õpetajad õpetavad muusikat, laule, tantse ja mänge matkimismeetodiga. Õpetaja näitab ja õppija proovib järgi. Õpitud laulud, tantsud, mängud jms filmime kursuse jooksul ja materjali saadame peale kursuse lõppu kursuslastele. Kõik on selleks, et kogu rõhk läheks tegemisele ja kogemisele, mitte üles märkimisele.

Peale kursust on õppijatel võimalik läbi viia iseseisev töö, mille raames ta kasutab kursusel õpitut omaenda õpilaste/lastega. Kui iseseisev töö on läbi viidud, analüüsitud ja kirjalikult esitatud August Pulsti õpistule, saab õppija tunnistuse 160 tunni eest.

Õpetajad: Celia Roose, Annika Mändmaa, Aime Reier, Janne Suits, Juhan Suits, Kairi Leivo jt. Kursus on õpetajatele tasuta tänu Haridus- ja Teadusministeeriumi toetustele. 

Ööbimine: Pakume ööbimist Pärimusmuusika Aidas 7€/öö

REGISTREERUMINE

21.-24. november 2016

27.veebr. – 2. märts 2017

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised