Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Koolitus
Karmoškakoolitused Tartus

1. september, 2023 -
2. november, 2023

Muu asukoht

17:30

Koolituse hind on 145 € (s.h. käibemaks) ja see tasutakse registreerimise teises etapis.

REGISTREERU

 

Viimastel aastatel on karmoškamängijate hulk Eestis tähelepanuväärselt suurenenud. Nähtuse kirjeldamisel kasutatakse termineid nagu “viirus” ja “hullus”. Parim viis nakatumiseks on kursuse läbimine. Alates septembrist on Tartus võimalik õppida karmoškamängu algajate ja jätkuõppes. Koolitusi juhendab Rasmus Kadaja. 

Algtaseme koolituse käigus omandatakse põhilised mänguvõtted ja õpitakse selgeks esimesed lihtsamad lood. Algajate koolituse läbinu saab esmase kogemuse, mille põhjal on hea otsustada, kas karmoška on see õige pill. Varasem pillimängukogemus pole algajate koolitusel osalemiseks vajalik. Mänguoskusi on võimalik edasi arendada jätkuõppe koolitustel.

Jätkuõppes omandatakse uut repertuaari, mis aitab arendada kuulmist ja mängutehnikaid (lõõtsatehnikad, mitmehäälsus ja akordid). Kursus on sobilik ka taasalustajatele. Koolituse läbinu saab jätkata koolitusel Karmoška edasijõudnutele

Juhendaja Rasmus Kadaja on muusik ja pilliõpetaja. Karmoškat on ta mänginud kümmekond aastat ja eesti lõõtspilli mõni aeg vähem. Ansambliga Lõõtsavägilased on Rasmus välja andnud viis plaati. 2018. aastal ilmus tema sooloplaat “Kadajane”. Karmoškat ja eesti lõõtspilli on Rasmus õpetanud mitmetes erinevates laagrites ning tema õpilasteks on olnud nii algajad kui ka edasijõudnud. 2022. aasta suvel pärjati Rasmus lõõtsakuningaks ning sügisel mängis ta ennast Vabariigi Pillimehe konkursil finaali.

NB! Sel hooajal toimub karmoškakoolitusele registreerumine varasemast natukene erinevalt. Kogemus on näidanud, et sarnasemate oskustega kursustel on õppijad motiveeritumad ja areng kiirem. Ühtlasema tasemega gruppide moodustamiseks, toimub registreerimine kahes etapis. Esmalt ootame kõiki oma karmoškamängu huvist märku andma ennast lühidalt tutvustades. Hiljemalt kaks nädalat enne kursuse algust jaotatakse soovijad õpigruppidesse kogemuse ja pilli helistiku põhjal ning seejärel saadetakse personaalne link osalustasu maksmiseks. Kohtade arv gruppides on piiratud ja eelise annab varasem registreerumine.

Koolituse hind on 145 € (s.h. käibemaks) ja see tasutakse registreerimise teises etapis.

Koolitusel osalemiseks on vajalik isiklik karmoška. Kui oma pilli veel ei ole, konsulteeri pilli laenutamise võimaluste osas kursuse juhendajaga või kirjuta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Ajakava
Alg- ja jätkuõppe koolitused toimuvad neljapäeviti kell 17.30–19.00 Tartumaa Rahvakultuuri Keskseltsi ruumides (Pepleri 27, Tartu).
I grupp septmber – oktoober 2023 (kuupäevad selguvad augusti lõpus)
II grupp - oktoober – detsember 2023 (kuupäevad selguvad augusti lõpus)

 

REGISTREERU

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised