Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Koolitus
Karmoškakoolitused Viljandis

4. september, 2023 -
18. detsember, 2023

Pärimusmuusika Ait

17:30

Koolituse hind on 145 € (s.h. käibemaks) ja see tasutakse registreerimise teises etapis.

 

REGISTREERU

Viimastel aastatel on karmoškamängijate hulk Eestis tähelepanuväärselt suurenenud. Nähtuse kirjeldamisel kasutatakse termineid nagu “viirus” ja “hullus”. Parim viis nakatumiseks on kursuse läbimine. Alates septembrist on Viljandis võimalik õppida karmoškamängu algajate ja jätkuõppes. Edasijõudnud mängijad on oodatud karmoškamängu meistriklassi. Koolitusi juhendab Piret Aus. 

Algtaseme koolituse käigus omandatakse põhilised mänguvõtted ja õpitakse selgeks esimesed lihtsamad lood. Algajate koolituse läbinu saab esmase kogemuse, mille põhjal on hea otsustada, kas karmoška on see õige pill. Varasem pillimängu kogemus pole algajate koolitusel osalemiseks vajalik. Mänguoskusi on võimalik edasi arendada jätkuõppe koolitustel.

Jätkuõppes omandatakse uut repertuaari, mis aitab arendada kuulmist ja mängutehnikaid (lõõtsatehnikad, mitmehäälsus ja akordid). Kursus on sobilik ka taasalustajatele. Koolituse läbinu saab jätkata koolitusel Karmoška edasijõudnutele.

Juhendaja Piret Aus on rahvamuusik, sotsiaalteaduste magistrikraadiga kultuurikorraldaja, õppejõud ja koolitaja ning ligipääsetavuse eestkõneleja. Ta on Viljandi Kultuurikolledži rahvamuusika eriala legendaarse esimese lennu vilistlasena ligi 30 aasta jooksul panustanud eriala arendamisse ja Viljandi pärimusmuusika festivali korraldamisse.

Pireti põhipill on akordion, kuid armastus karmoška vastu tärkas temas aastal 2018. Samal ajal hakkas ta juhendama Eesti Pärimusmuusika Keskuse karmoškakursusi. Ta on karmoškakamraadide eestvedaja - see on kogukond, mis ühendab karmoškasõpru üle Eesti. Tänaseks on tema käe all õppinud üle 100 mängija.

NB! Sel hooajal toimub karmoškakoolitusele registreerumine varasemast natukene erinevalt. Kogemus on näidanud, et sarnasemate oskustega kursustel on õppijad motiveeritumad ja areng kiirem. Ühtlasema tasemega gruppide moodustamiseks, toimub registreerimine kahes etapis. Esmalt ootame kõiki oma karmoškamängu huvist märku andma ennast lühidalt tutvustades. Hiljemalt kaks nädalat enne kursuse algust jaotatakse soovijad õpigruppidesse kogemuse ja pilli helistiku põhjal ning seejärel saadetakse personaalne link osalustasu maksmiseks. Kohtade arv gruppides on piiratud ja eelise annab varasem registreerumine.

Koolituse hind on 145 € (s.h. käibemaks) ja see tasutakse registreerimise teises etapis.

Koolitusel osalemiseks on vajalik isiklik karmoška. Kui oma pilli veel ei ole, siis konsulteeri pilli laenutamise võimaluste osas kursuse juhendajaga või kirjuta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Ajakava
Alg- ja jätkuõppe koolitused toimuvad esmaspäeviti kell 17.30–19.00 Viljandi Pärimusmuusika Aidas (Tasuja pst 6, Viljandi).
I grupp 4. september – 23. oktoober 2023
II grupp 30. oktoober – 18. detsember 2023

REGISTREERU

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised