Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Koolitus
Festival Torupill ja Karmoška - „Pärimusrahvaste ränne“

2. juuni, 2023 -
4. juuni, 2023

Viljandi Vaba Waldorfkool

17:00

50€

Festival Torupill ja Karmoška - „Pärimusrahvaste ränne“

Millal: 2.-4. juuni, 2023

Kus: Viljandi Vaba Waldorfkool, Lutsu 3

Kell: 17.00

Enam kui viisteist aastat mängitasime koos torupilliga lugematul hulgal erinevaid instrumente alates parmupillist, viiulist, hiiu kandlest, ukulelest jpm iseloomuga muusika tegemiseks võimalikest pillidest. Torupill ja karmoška on kaks head sõpra, kes käivad meie laagris juba seitsmendat aastat käsikäes ning sellest on kujunenud meeldejääv traditsioon.

2023. aasta laagri teemaks on „Pärimusrahvaste ränne“, kuna oleme oma ajastus seal maal, kus inimesed rändavad ringi ning avastavad omale uusi kohti, kus elada ja tegutseda. Need uued kohad ja inimesed jätavad meisse alati midagi, mis meid edasises elus saadavad. Ka muusika hakkab meid muutma ning saame selliseks, mis meiega hinges resoneerub. Samuti on rännanud meie esivanemad ja hõimurahvad ning leidnud uued asumaad, ent südames on juured ikka jäänud oma koju.

Sel aastal on külalisõppejõuks torupilli ja erinevate pärimuslike puhkpillidega Stanislav Walkonen, kes on juurtelt ingerlane ja teda on oma rännakutel palju mõjutanud erinevate maade pärimusmuusika. Kerli Kislõi juhatab torupillil meid Eesti pärimusmuusika maastikule ning lisab vürtsiks juurde oma rännakute lugusid. Karmoškadest võluvad vägevaid lugusid välja noormeistrid Mihkel Sildoja ja Rasmus Kadaja. Siia juurde mõttetera kogenud osalejatelt: „Head asja pole kunagi palju!“

ME TEEME SEDA JÄLLE!

- Kogunemine, elamine (ehk ööbimine) ja õpitöö Viljandi Waldorfkoolis (Lutsu 3). Korraldajad pakuvad elementaarse küljealuse, soovitav kaasa võtta isiklikuks uneks vajalikud vahendid.
- Süüa saab. Saab ka osaleda üritustel, kontsertidel!
- Festivali lõppkontsert pühapäeval, 04.06.2023 kell 14.00 Viljandi Hansapäevade laval.

- Peamine: me oleme hea seltskond, kes naudib enesearendamist samaväärsete hulgas!
- Märkus: vajalik on elementaarne torupillimängu oskus (algõpet ei toimu) ja karmoškamängijatel soovitavalt G-duur instrument.
- Koolitustõendi soovist anda teada registreerimisel.

Registreeri osalema SIIN
- Osalemistasu: 50€ A/A EE161010220020668014 Viljandi Vanamuusika Festival (märksõna: Torupill+nimi) PS! Korraldaja saab esitada arve.

Info: Kristel Kutser: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.; 5370 3360; (õppetöö ja õppekavad)
Aivar Trallmann: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 5665 9257 (rahaasjad, majutus, toitlustus jm. korraldus)
„Jooksev“ info täieneb ja ilmub EPMK haridusosakonna lehel: www.folk.ee/koolitused

„TORUPILL JA KARMOŠKA 2023“ KORRALDAVAD:

EESTI PÄRIMUSMUUSIKA KESKUS MTÜ 
VILJANDI VANAMUUSIKA FESTIVAL MTÜ

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised