Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert Noor Pärimusbänd 2023
Noor Pärimusbänd 2023

5. mai, 2023

Pärimusmuusika Ait

13:00

Tasuta

AJAKAVA:

  • 13.00-14.15 Päriffect, Tsäuk, Nova Lyre, Triuka
  • 14.30-15.45 Lämmi Üü, Säge, EHALE, Lõõm
  • 17.00 Autasustamine
  • 18.00 Ühine pillijämm

Noortest koosnevate värskete pärimusbändide kontsert Viljandi Pärimusmuusika Aidas toob kokku kaheksa ansamblit, kes astuvad omavahel mängulisse võistlustulle. Iga ansambel esitab lühikese kava, kestusega 12 minutit, millega näitavad neli kuud väldanud mentorprogrammi vilju. Kava hindab professionaalne žürii, koosseisus Meelika Hainsoo, Maris Pihlap, Matis Leima, Sten Teppan ja Ivo Lille. Valida saab ka publiku lemmikut! 

NOOREM KATEGOORIA

Päriffect / mentor Lee Taul
Laste ETNO Ringreisil hoo sisse saanud Päriffect on kooslus, kus mängivad energiast pakatavad noored pärimusmuusikud. Neid motiveeris bändina jätkama omavaheline hea klapp ning kirg pärimusmuusika vastu. Kõik bändi viis muusikut tulevad erinevatest Eestimaa nurkadest ja leiavad rõõmuga iga kuu aega bändiproovideks, kus õpetavad üksteisele uusi ägedaid lugusid ja loovad ühiselt seadeid.

Reinhold Omel - basskitarr, tenor-plokkflööt, torupill
Juhan Koppel - karmoška, eesti lõõts
Matilda Mavrodieva - viiul
Gerda Ly Käis - väikekannel
Hannah Helene Metspalu - cajon, bariton-ukulele.

Tsäuk / mentor Jaan-Eerik Aardam
Pärimusbänd Tsäuk sai alguse Karl Rammi nimelisest Sindi Muusikakoolist. Ansambli liikmed on erinevates koosseisudes eriilmelisi žanreid koos mänginud varemgi, kuid see kooslus on verivärske. Neid iseloomustab ühelt poolt vaheldusrikkus, kuid teiselt poolt ka traditsioonilisus. Iga looga maalitakse kuulajale ette mitmesuguseid pilte, mille läbi loo ja bändi meeleolu publikuni jõuab.

Berit Eriste - viiul
Edith Eriste - kitarr
Jakob Ergezinger - cajon
Ketrin Kallau - basskitarr

Nova Lyre / mentor Maarja Nuut
Nova Lyre sai kokku Heino Elleri Muusikakoolis kursusebändina ning soovis koos musitseerimist ka kooliväliselt jätkata. Ansambel teeb muusikat inspireeritult sellest, mis neile hetkel rõõmu pakub ja kõnetab. Helimaailma, mida nad loovad, iseloomustab “planeeritud kaos”. Nova Lyrele meeldib katsetada erinevate pillide kooskõla ja endi muusikalise mugavustsooni piiridega.

Leele Jürjen -  tšello, klaver, laul
Liina-Mai Põldsepp -  viiul, hiiu kannel, laul
Viktoria Misnik -  lõõts, laul

Triuka / mentor Mati Tubli
Hingelt eesti pärimuse juurtega Triuka katsetab oma loomingus ka klassikalise muusika meloodilisi käike ja rütmimuusikale omaseid gruuve. Noored ei järgi ainult vanu ja kõigile teada tuntud tavasid, vaid otsivad uuenduslikke helimaastikke luues oma muusikale rikkalikult mitmekülgse kõla. Lavale astudes särab see punt harmooniliselt mängimise energiast! Kõigest pool aastat tegutsenud triol on selja taga mitmeid edukaid esinemisi ning neil on juba välja tulnud ka esimene singel ja EP.

Aino Rahel Aimla - tšello
Triin Pihlap - viiul
Uku Zolgo - eesti lõõts, nuppakordion

VANEM KATEGOORIA

Lämmi Üü / mentor Mati Tubli
Lämmi Üü on kahe kromaatilise kandle duo, kelle muusika haarab tükikesi eesti pärimusest ning loob sellele läbi kandlekõla uue hingamise. Virumaa neiud, Loore Vau ja Triinu Orgmets, kohtusid sumedas Viljandis ning leidsid omavahel ühise huvi — luua koos muusikat ning jutustada läbi selle hääbunud lugusid muistsete eestlaste rahvakommetest. Eriti on duo inspireeritud varasemate põlvede öistest tavadest (õitsilkäimine, ehalkäimine, jaaniöö). Soojas suveöös oli eestlase jaoks palju olulist ja märgilist — see oli aeg, et tulla kokku, lõbutseda, pilli mängida ja jutte vesta. Kuid öös on ka rahulikum ja süngem pool, mille erinevaid külgi neiud meelsasti enda muusikas paljastavad. Nii tunduski sünnis panna koosseisule nimeks Lämmi Üü. Lämmi ehk kuum ja üü ehk öö. Koos ikka lämmi! 

Loore Vau - kromaatiline kannel
Triinu Orgmets - kromaatiline kannel

Säge / mentor Lee Taul
Säge on salapärane metsarada, mis meelitab sind aina sügavamale helitihnikusse, põlislaande, juurte juurde. Säge on praksuv tuli kodukoldes, mis selle raja lõpus ootab. Säge on valgus ja vari, selgus ja segadus, kadumine ja leidmine. Säge on rännak iseendasse. 

2022. aasta sügisel kokku saanud ansamblit ühendab kihk koos luua ja mängida muusikat nii Eestist kui mujalt maailmast. Säge uurib ja katsetab, emmates samas oma esivanemate pärandit.

Mart Adermann - kitarr
Kalli Toater - bansuuri
Karmen-Johanna Kärmas - viiul
Meeri Elisabeth Paltmann - vokaal
Martin Chabra - basskitarr ja viola da gamba

EHALE / mentor Jaan-Eerik Aardam
EHALE on 2022. aasta alguses kokku tulnud bänd, kes armastab mängida pärimusmuusikat.  Koosseisu helikeel varieerub omaloomingulisest aiakontserdist iiri kütteni. Muusika, mis on soe ja vabastav ühtaegu. Traditsiooniline tantsumuusika on segatud uute ideede ja omapärase tunnetusega, vana esitatakse uues võtmes. Kolme keelpilli ja klarneti kohtumisel sulatakse kokku tervikuks, mis kõditab närve ja kõrvu.

Aet Kubits – klarnet, vokaal  
Mathias Lantin – kitarr, vokaal 
Hellika Otsar - viiul, vokaal 
Mia Matilda Tammekun  – viiul, vokaal 

Lõõm / mentor Maarja Nuut
Lõõm on keelpillikvartett, kelle põhirepertuaar koosneb džäss- ja pärimusmuusikast. Mängijate eesmärk on kompida sellise koosseisu helikeele piire, kasutades uudseid ja ebatavalisi mänguvõtteid (nt mängimist perkussiivselt) ning mängelda lugude struktuuri ja harmooniaga. Kõige olulisem on neile, et säiliks musikaalsus, kohalolu ja mängurõõm.

Johan Kristjan Aimla - viiul
Sandra Helena Valdma - viiul
Kristin Klesment - vioola
Anton Hannes Karin - tšello

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised