Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Koolitus
Hiiu kandle meisterdamine Mihkel Soonega/ KOHAD TÄIS

5. veebruar, 2023 -
9. veebruar, 2023

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia Vilma maja puidutöökoda (Turu 5A)

10:00

 290 €

Ööbimine 15 €/öö

 

 

Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab koostöös Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiaga pillimeister Mihkel Soone juhendamisel hiiu kandle meisterdamise kursuse. Kursus toimub Viljandis vahetult enne Hiiu kandle talvepäevasid, et oleks tahtmise korral võimalus ka sealt osa võtta! Loe selle kohta lähemalt SIIT.

Mihkel Soon on Võrumaal tegutsev rahvusvahelise haardega pillimeister, kes on valmistanud peamiselt väikekandleid ja hiiu kandleid, õppinud meisterdamist Rauno Niemineni käe all ja juhendanud mitut hiiu kannelde valmistamise laagrit. 

https://www.mihkelsoon.com

Kursuse kohta kirjutab Mihkel nii: “Esimesel päeval tegeleme hiiu kandle põhja silumisega, valmistame põikpuu ja liimime selle paika. Teisel päeval valmistame kõlakaane, bassipalgi ja liimime need paika, viimistleme pilli õliga. Kolmandal päeval valmistame poogna ja häälestuspulgad, keeltehoidja ja nupu ning neljandal päeval paneme keeled peale, teeme roobi ja kõlapulga. Viiendal päeval häälestame, häälestame ja häälestame... Laagri kava näeb ette, et neljapäeva, 9. veebruari õhtuks saab pill valmis. Reede, 10. veebruar on neile, kel midagi pilli juures veel putitamist vajab.”

Saades koolitusjuhi kinnituse kursusel osalemise kohta, palume kanda koolitussumma 290 € MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018. Makse selgituseks tuleb märkida HIIU KANDLE MEISTERDAMINE ja oma nimi. Makse garanteerib koha kursusel! Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna.

Aeg: 05.-09. veebruar 2023; iga päev 10:00-18:00
Koht: Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia Vilma maja puidutöökoda
Juhendaja: pillimeister Mihkel Soon
Grupi suurus: 10 inimest (16. eluaastast või noorem koos vanemaga)
Kursuse tasu: 290 € (sisaldab juhendamist, pilli materjale ja tööriistade kasutamist)
Ööbimine: Pakume kaugemalt tulijatele võimalust ööbida Viljandi Pärimusmuusika Aidas hinnaga 15 €/öö (koha broneerimine registreerumisel). Võimalik maksta arve alusel või sularahas kohapeal.

Kontakt:
Lee Taul, koolitusjuht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 5649 2412

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised