Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert Detsembrikuu kontserdid koolidele
Detsembrikuu kontserdid koolidele: DUO RUUT

13. detsember, 2022

Pärimusmuusika Ait

11:00

10 € õpilane (klassiga tulles õpetajale tasuta)

Detsembrikuus ootame kõiki koolilapsi Viljandi Pärimusmuusika Aita, kus kahel päeval annavad kontserte armastatud pärimusbänd Duo Ruut ning armeenia juurtega Viljandi poiss Stefan.

Duo Ruut
 
Duo Ruut on kahe hea sõbra, kuid erineva muusikalise tausta ja maitsega muusiku ühisosa. Oma esivanemate pärimusest uue muusikalise hingamise saanud, asusid Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane 2017. aastal ühe kandle taha istuma. See otsus oli ühest küljest pelgalt mitmete juhuste kokkusattumine, teisest küljest aga pikaajalise katsetamise ja eelnevate akadeemiliste muusikaõpingute lõpptulem. Kandlest sai duo jaoks “tühi leht”, mis andis palju ruumi leiutamiseks ja erinevate mängutehnikate arendamiseks. Ühel instrumendil kahekesi komponeerimine seab üsnagi kitsad raamid - nii saigi Duo Ruudu väljakutseks lasta oma kujutlusvõime kastist välja ja pakkida oma olemuselt minimalistlik muusika uusi ja erutavaid ideid tihedalt täis.

Oma lühikese tegutsemisaja jooksul on Duo Ruut jõudnud tuuritada mööda maailma, nii Euroopas kui na näiteks Jaapanis, aga ka Usbekistanis, sh valdkonna ühel mainekamal festivalil Celtic Connections Glasgows. Möödunud suvel tegi Duo Ruut oma debüüdi tuuriga Itaalias ning kontsertidega Tšehhis. Antud on tuurikontserte Saksamaal ja mitmetes teistes Euroopa linnades. Nende tegemisi on kajastanud mainekad väljaanded nagu MOJO, The Arts Desk, Louder Than War, The List, Songlines jt. 

Kontserdil kõlavad lood lühialbumilt “Kulla kerguseks” ent uuema repertuaari kõrval kuuleb muidugi ka vanemaid hitte. Mine tea, ehk mõningaid lisasid ja jõululaulegi. Kuid kindel on see, et kõlavad mahedad vokaalid ja mahlased kandlesaundid. Tantsimisest ja loitsudest kuni noore kuuni. 

 

 

Lisainfo ja broneerimine:
Kadi Meriluht
Eesti Pärimusmuusika Keskus
434 2050
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised