Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Koolitus
Karmoška algajatele Tallinnas / KOHAD TÄIS

29. august, 2022 -
24. oktoober, 2022

17:30

Hea huviline, antud kursusele ei ole enam vabu kohti. Jäta meile oma andmed registreerudes ootejärjekorda. Juhul, kui vabaneb koht või avame uue grupi, siis võtame ühendust.

Vaata ka mujal toimuvaid karmoškakursusi algajatele:
Viljandis
Moostes - erinevad tasemed õpivad koos ja eraldi.

Kursus julgetele! Viimastel aastatel on karmoškamängijate hulk Eestis tähelepanuväärselt suurenenud. Nähtuse kirjeldamisel kasutatakse termineid nagu “viirus” ja “hullus”. Parim viis nakatumiseks on kursuse läbimine - selle käigus omandatakse põhilised mänguvõtted ja õpitakse selgeks esimesed lihtsamad lood. Seejärel saab leevendust ainult pillimängust.

Kursusel osalemiseks on vajalik isiklik G-duuri karmoška. Kui oma pilli veel ei ole, konsulteeri pilli laenutamise võimaluste osas kursuse juhendajaga või kirjuta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Kursuse juhendaja Piret Aus on hariduselt rahvamuusik, sotsiaalteaduste magistrikraadiga kultuurikorraldaja, õppejõud ja koolitaja ning ligipääsetavuse eestkõneleja. Ta on Viljandi Kultuurikolledži rahvamuusika eriala legendaarse esimese lennu vilistlasena ligi 30 aasta jooksul panustanud eriala arendamisse ja Viljandi pärimusmuusika festivali korraldamisse.

Pireti põhipill on akordion, kuid armastus karmoška vastu tärkas temas aastal 2018. Samal aastal hakkas ta juhendama August Pulsti Õpistus karmoškakursusi. Aastaks 2020 oli pillimängijaid juba nii palju, et koguneti gruppi ja hakati astuma üles erinevatel lavadel üle kogu Eesti. Tänaseks on tema käe all õppinud ligi 80 huvilist ja karmoškakamraade on nii Viljandist, Läänemaalt, Setomaalt, Pärnumaalt, Harjumaalt kui ka Saaremaalt. Koos käiakse ja õpitakse nii alg- kui jätkukursustel Viljandi Pärimusmuusika Aidas. 

Ajakava
Kursus toimub esmaspäeviti kell 17.30-19.15 Eesti Rahvakultuuri Keskuse ruumides Tallinnas (J. Vilmsi 55).

2022
29. august
5. september
26. september
10. oktoober
24. oktoober

 ÕPPEKAVA

 

REGISTREERU

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised