Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Koolitus
Väikekannel algajatele Tartus/ KOHAD TÄIS

16. september, 2022 -
10. märts, 2023

Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts, Pepleri 27, Tartu

18:00

Antud kursusele ei ole enam vabu kohti. Väikekandle koolitust on võimalik tellida oma kogukonda. Valik meie kursusi on leitavad siin. Küsimuste ja lisainfo jaoks tasub kirjutada See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

 

Kui pillimänguga juba algust teha, siis ikka selle eesti kõige vanema rahvapilliga, väikekandlega! See pill kõlab hästi, kui tõmbad ainult ühte keelt ja pealtnäha ei olegi midagi rohkem vaja teha. Siiski on väikekandle mängimiseks mitmeid erinevaid viise ja tehnikaid, millega saab tutvust teha just algajate kursusel. 

Kursusel tutvume erinevate pillimängutehnikatega, mängime lugusid Eestist ja kaugemalt. Pillimängimise juures pöörame tähelepanu sellele, kuidas hoida instrumenti süles ja milline on õige käteasend. Tutvume väikekandle ajalooga. Näeme ja kuuleme erinevaid kandleid, mida Eestimaal on mängitud enne ja nüüd. Õpime, kuidas hoolitseda oma pilli eest, kuidas vahetada keeli. 

Kursus toimub Eesti Pärimusmuusika Keskuse ja Eesti Rahvakultuuri Keskuse koostöös.

Juhendaja Henrika Trave on lõpetanud TÜ Viljandi kultuuriakadeemias pärimusmuusika eriala ja hetkel tegutsev pärimusmuusikaringi juhendajana ning valdkonna edendajana Elvas. Väikekannelt on Henrika mänginud 17 aastat ning ta on olnud ka juhendaja rollis. Lisaks on Henrika noorte hulgas väga populaarse pärimusmuusikalaagri Eesti ETNO üks korraldajatest.

Ajakava:
Kursus toimub reedeti kell 18.00-19.30 Tartumaa Rahvakultuuri Keskseltsi ruumides, Pepleri 27, Tartu.

2023 
27. jaanuar
10.veebruar
17.veebruar
3. märts
10. märts

  

ÕPPEKAVA

 

 

REGISTREERU 

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised