Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
Viljandi Rütmifestival: Janek Gwizdala ja Peedu Kass Momentum

26. august, 2022

Pärimusmuusika Ait, suur saal

18:00

Rütmifestivali päevapiletiga 30 EUR

 

Pärimusmuusika Ait ootab reedel, 26. augustil kell 18:00 Viljandi Rütmifestivali kontsertidele!

 

  • 19:00 Peedu Kass Momentum

Peedu Kass Momentum on Eesti jazztrio, keda sageli kohtab mängimas väljaspool kodumaad. Trio on kokku kutsunud Aasta Jazzihelilooja 2022 Peedu Kass Music ning ansamblis loovad temaga jazzimaagiat pianist Kristjan Randalu ja trummar Kaspars Kurdeko Music. Peedu Kass Momentum mängib kaasaegset jazzi, mis on selge kõlaga, põhjamaiselt karge ja pakatab rütmilisest intensiivsusest. Lood pärinevad eelkõige Peedu ja Kristjani sulest. Nende muusikas on teravust, tempokust ja finessi.

Tõnis Kahu on Eesti Ekspressis trio kohta kirjutanud järgmiselt:
“Trio oli avastanud viisi, kuidas erinevaid ja juba pealtnäha kulunud džässi-osiseid uuesti käivitada, ning iga selline element oli reljeefselt toimiv juba seetõttu, kuidas eri persoonid ennast vastastikku esitlesid. Olin elevil ja ekstaasis ja tol hetkel tundus, et saan kõigest aru. Momentum oli klaar kogemus ja paistis peente üksikasjadeni läbi.”

Loe lisa: https://peedukass.com/ 

 

  • 21:00 Janek Gwizdala

Janek Gwizdala on Londonis sündinud ja hetkel Ameerika Ühendriikides elav basskitarrist ja produtsent. Ta on kõrgelt hinnatud muusik ja õppejõud rahvusvahelisel areenil üle kahekümne aasta. Ta on salvestanud ning andnud kontserte selliste maailma tippu kuuluvate muusikutega nagu Randy Brecker, Mike Stern, Carlos Santana, John Mayer, Pat Metheny, Billy Cobham ja nimistu võiks veel pikalt jätkuda. Janek Gwizdala ja tema trio esitleb Viljandi Rütmifestivalil Euroopa tuuri raames värskelt ilmunud albumit.

Loe lisa: https://janekgwizdala.com/

 

Soeta endale festivali pass Viljandi Rütmifestivalile: https://piletikeskus.ee/et/series/viljandi-rutmifestival/502?fbclid=IwAR1PmDAoqSCMkP_8AsUPl0HFncmuBGAoEeTaQjjg3HTZP19JNWUIkBJtHSw 

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised