Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Muu
Festival Torupill ja Karmoška - „Pärimusmuusika meil ja mujal“

3. juuni, 2022 -
5. juuni, 2022

Viljandi Vaba Waldorfkool

17:00

45€ 

Festival Torupill ja Karmoška - „Pärimusmuusika meil ja mujal“

Millal: 3.-5. juuni, 2022

Kus: Viljandi Vaba Waldorfkool, Lutsu 3

Kell: 17.00

Enam kui viisteist aastat oleme koos torupilliga mänginud lugematul hulgal erinevaid instrumente alates parmupillist, viiulist, hiiu kandlest, ukulelest ja teiste iseloomuga muusika tegemiseks võimalikest pillidest. Torupill ja karmoška on kaks head sõpra, kes käivad meie laagris juba seitsmendat aastat käsikäes ning sellest on kujunenud meeldejääv traditsioon.

2022. aasta laagri teemaks on „Pärimusmuusika meil ja mujal“, kuna oleme oma ajas seal maal, kus inimesed rändavad ringi ning avastavad omale uusi kohti, kus elada ja tegutseda. Need uued kohad ja inimesed jätavad meisse alati midagi, mis meid edasises elus saadab. Ka muusika hakkab meid muutma ning saame selliseks, mis meiega hinges resoneerub. Samuti on rännanud meie esivanemad ning hõimurahvad. Leidnud uued asumaad, ent südames on juured ikka jäänud oma koju.

Sel aastal on karmoškade õppejõuks Hartwin Dhoore Belgiast, kes eelmisel aastal võlus meid oma imeliste lugudega. Udmurtiast pärit karmoškade legend Pavel Kutergin võtab taas üles energilise tantsumuusika ning sel korral on tal kaasas üllatuseks Gruusiast pärit Aluda Janashvili, kes õpetab lahkelt ka meile mõned gruusiapärased lood. Hispaania lugudega vürtsitab meie õpitubasid torupilli õppejõud Kerli Kislõi, kes käis uusi lugusi otse allikast ammutamas. Teiseks, meie enda vägev torupillimängija Merike Paberits võtab seekord ette põnevad rännakud eesti pärimusmuusika maastikul. Ühisõpituba viib läbi Kaisa Kuslapuu, kes on meeldejääv oma huvitavate ja mitmekülgsete lugudega. Siia juurde mõttetera kogenud osalejatelt: „Head asja pole kunagi palju!“

ME TEEME SEDA JÄLLE!

Festivali tasu ja registreerumine

- Osalemistasu: 45€ A/A EE161010220020668014 Viljandi Vanamuusika Festival (märksõna: Torupill+nimi) PS! Korraldaja saab esitada arve.

- Registreerimine: EPMK kodulehel (kuni 25. maini 2022)

- Vajalik on elementaarne torupillimängu oskus (algõpet ei toimu) ja karmoškamängijatel soovitavalt G-duur instrument.

Registreerimine

NB! Registreerimine karmoškagruppi on lõppenud, kohad täis.

Registreeri osalema SIIN.

 
Elu-olu

- Kogunemine, elamine (ehk ööbimine) ja õpitöö Viljandi Waldorfkoolis (Lutsu 3). Korraldajad pakuvad elementaarse küljealuse, soovitav kaasa võtta isiklikuks uneks vajalikud vahendid.

- Süüa saab. Saab ka osaleda üritustel, kontsertidel! Märkus: traditsiooniline peakorraldaja kokkamine toimub ka!

- Festivali lõppkontsert pühapäeval, 05.06.2022 kell 14.00

- Peamine: me oleme hea seltskond, kes naudib enesearendamist samaväärsete hulgas!

 

Info: Kristel Kutser: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.; 5370 3360 (õppetöö ja õppekavad)

Trallmann: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.; 5665 9257 (rahaasjad, majutus, toitlustus jm. korraldus)

 

Festivali Torupill ja karmoška 2022 korraldavad:

MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskus
MTÜ Viljandi Vanamuusika Festival

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised