Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
Tradimus & Tõnu Tubli

14. mai, 2022

Pärimusmuusika Ait

19:00

10/12€

Mais toome kuulajateni kaks kontserti sarjas “Noored talendid ja nende iidolid”, kus noored jagavad lava mõne oma eeskujuga. Esimene neist on põneva uue pärimusmuusika bändi Tradimusi ja trummikorüfee Tõnu Tubli ühiskontsert.

TRADIMUS

See on kuueliikmeline sõpruskond, kelle silmad pillimängu ajal eriliselt säravad. Kokku said nad 2020. aasta Laste ETNO laagris, seejärel juba Laste ETNO ringreisil ning siis oligi selge, et ühendus on enam kui õige. Noored esitavad peamiselt enda seatud Eesti pärimusmuusikat, kuid repertuaarile lisavad vürtsi ka välismaised viisid ja autorilood. Bändi kõla on küllalt ainulaadne: kohe ei torkagi pähe taolist koosseisu, mis sobitaks viiuli, torupilli, mandoliini ja lõõtsade kõrval täiesti loomulikult enese sekka ka kandle. Kontserdikuulaja silme eest käib läbi tõeline pillide assortii, kuna Mihkel Sildoja ja Katariina Nelli Tiisleri lõõtsaliste pargis on päris palju erinevaid mudeleid; vahepeal vahetub Jakob Ermanni viiul torupilli vastu ning kandleid on Kertu-Liis Õnnisel ka kaks tükki kaasas.

Tradimus on üles astunud kodumaisetel festivalidel (Viljandi folk, Mooste Elohelü, Särin, Lõikuspidu) ja pälvinud žürii tunnustusi konkurssidel. Jõudu neil jagub, lavale nad sobivad ja kuulajatele meeldivad: Mooste Elohelü rahvamuusikatöötluste konkursilt tulid nad tagasi nii noorte- kui publikupreemiaga ning sügisel noppisid nad noorte pärimusbändide konkursilt noorema kategooria võidu ja publiku lemmiku tiitli. Traditsioonitundlikkus ja erk mäng ühes säravate seadetega sulavad kokku tervikuks, mis paneb igal kuulajal jala tatsuma.

Tradimuse koosseisu kuuluvad:
Jakob Ermann (viiul, eesti torupill)
Susi Eerin Heinlo (viiul)
Kertu-Liis Õnnis (14-keelne väikekannel, päkarauakannel)
Randmar Tuulemäe (mandoliin, oktavmandoliin)
Mihkel Sildoja (karmoška, nuppakordion, eesti lõõts)
Katariina Nelli Tiisler (karmoška, nuppakordion)

TÕNU TUBLI

Tõnu Tubli on trummar, kes on enim tuntud ansamblist Trad.Attack!. Sel korral saab aga kuulda tema eksklusiivset sooloprojekti, mis võtab meid kaasa ühemeheorkestri järgmisele tasandile: keerukatest rütmidest ja sügavatest harmoonilistest struktuuridest tehtud sisekosmosesse. Tema rütmi- ja helikeel paneb uutmoodi kuulama, kuna tema pillikomplektist kerkivad ja vajuvad meloodiad on ühtaegu nii elektroonilised kui akustilised. Etteaste, mida tuleb lihtsalt näha, et uskuda! Tubli: “Minu sooloprojekt on minu harjutatud tundide summa. Harjutades üldiselt üksi, otsin alatasa viise, kuidas teha seda muusikaliselt, olgu siis tegemist päris muusikaga või lihtsalt kuiva trenniga.”

 

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised