Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Muu
Tantsumaja - Tallinna tantsumaja muusikud

6. aprill, 2022

Pärimusmuusika Ait, väike saal

19:00

4/6€

Mis see on, mis toob inimesed tantsupõrandale? Ilmselt on meil kõigil nii häid kui hirmsaid mälestusi seoses mõne tantsuplatsiga. Tantsumajas aga on see plats aga eriti eriline: seal ei olda kunagi üksi ning seal on alati on võimalik õppida midagi uut. Meie väiksel ja võimsal kultuuril on erilaadne tantsutraditsioon, mis vormis meie esivanemad mänguliseks, sitkeks ja sõbralikuks. Külaühiskonnas oli seltskonnas tantsimine ja laulmine enesestmõistetav ning ka täna muudab see ka meie elu ja kogukonnasuhteid tähenduslikumaks.

Tantsumajas kõlab elav muusika ja kunagi ei tea, kes kelle järgi hoogu minema hakkab. Polkad, labajalad, reinlendrid ja muud - valiku teevad muusikud, kuid kauplemisruumi jätkub ka soovilugudele! Aida väiksesse saali mahub häid tantsulambaid palju ja tund enne peo algust saab teadjamate abiga samme õppida.

Tule tantsima - nädala selgroog murrab end ise pooleks ja annab mõne hea tutvusegi kaasa!

Tantsuks mängivad Tallinna Tantsuklubi muusikud.

“Oleme Tallinna tantsuklubis kokku saanud ja kokku mänginud muusikute punt. Mängime igal teisel kolmapäeval Hopneri maja Diele saalis neid tantsulugusid mis tantsuklubi liikumise 30 aasta jooksul tantsijate lemmikuteks on saanud. Suurema osa meie repertuaarist moodustavad seltskonnatantsud, millest kõige armastatumad ja tuntumad läbi aegade on ikka Aleksandra valss, Kihnumua, Suboota, Padespaan ja teised kindlavormilised tantsud. Sekka mängime ka mõne polka, valsi, reinlendri või labajala. Viimastel aastatel on isiklikeks lemmikuteks saanud Pakri tantsud, ilma milleta jääks pidu poolikuks. Lisaks kohalikele tantsudele on varrukast võtta hulganisti võõramaiseid lemmiktantse, mis sobivad enamasti just peo viimastele tundidele.”

  • 19:00 tantsusammude õpituba
  • 20:00 Tantsumaja algus

    --
    Sündmuse külastamiseks kehtivate terviseohutuse tõendamise nõuetega saab tutvuda siin.

 

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised