Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Muu
Tantsumaja: Vabariigi Pillimehed Juhan Uppin ja Martin Arak

16. veebruar, 2022

Pärimusmuusika Ait, väike saal

19:00

4/6€

Eestimaal on kombeks üks president korraga. Olgu nende kandidaatide leidmisega nii nagu on aga teiselt auväärselt konkursilt – Vabariigi Pillimehe valimiselt – on paari toimumiskorra jooksul läbi käinud paras hulk noori ja vanu muusikuid. Kaht auhinnatud moosekanti ei takista samal õhtul tantsuks mängimast ei vallid ega kraav, niisiis toome teie ette konkursisõelas karastunud ning auga Vabariigi Pillimehe tiitli välja teeninud Juhan Uppini ja Martin Araku!

2018. aasta vabariigi pillimehe Juhan Uppiniga käib enamasti kaasas lõõtspill. Tema mängus tunneb tukslevat Teppot ja kabedat Kikast, lugupidamist traditsiooni vastu, samas ka uuendusjulgust ja isiklikku kämmalt! Uppin on taltsutanud ka Aksel Tähnase tüüpi päkarauakandle ning uurinud põhjalikumalt selle ajalugu ja mänguviise. Lisaks lõõtsa-ja kandlemängule jõuab ta truule pärimusele pühendujana eest vedada ka laulu- ja tantsupeo juurde kuuluvat rahvamuusikapidu. Ta on üllitanud mitmeid albumeid ning samuti leiab teda ansamblite Tuulelõõtsutajad ja RÜÜT ridadest.

Praegust tiitlikandjat Martin Arakut tuntakse ka Kandle-Ossi nime all. Kolmandat põlve rahvakandlemängija võlub oma karismaatilise oleku ning nobeda sõrmejooksuga – ning häälepaelad lööb valla nii, et kilomeetri raadiuses kõik kaasa laulda soovivad! Eriti hästi tunnevad teda pikaaegsed kodumaiste folkfestivalide külastajad: seal on Arak alati tänavamuusikuna platsis olnud ja keset sillutist polka- ja valsiolukordi tekitanud. Kaugemalt piidlejad ei saa arugi, kus kannel lõppeb ja mees algab! Kandle-Ossi mängu ja juttu kuulates kisub ka kõige tõsisemal eestlasel suunurk vägisi muigvele, seega tasub sügiskaamost ennetada just septembrikuu tantsumajja tulemisega.

  • 19:00 tantsusammude õpituba
  • 20:00 Tantsumaja algus


--
Sündmuse külastamiseks kehtivate terviseohutuse tõendamise nõuetega saab tutvuda siin.


Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised