Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Koolitus
Alexanderi tehnika muusikutele - JÄÄB ÄRA!

10. juuni, 2022 -
11. juuni, 2022

Pärimusmuusika Ait

19:00

NB! Koolitus jääb ära!

Alexanderi tehnika on pedagoogiline meetod, mis aitab tuvastada ja ennetada kahjulikke liigutus-ja mõttemustreid, mis põhjustavad pilli mängides või lauldes soorituse taseme langust. Alexanderi tehnika on abiks nii mentaalsete kui füüsiliste probleemide puhul ning sellel on palju kasutegureid: hea tasakaal ja koordinatsioon, loomulik hingamine, adekvaatne asenditaju ja nõtke liikumine, ergonoomiline ja ökonoomne pillimäng ja laulmine, toimetulek esinemisärevusega ja stressiga, teadlik ja konstruktiivne harjutamine.

Alexanderi tehnika aitab järgneva puhul:

 • esinemisärevus ja stress
 • lihaspinged ja valu
 • hääleprobleemid
 • tasakaalu- ja koordinatsiooniprobleemid
 • keskendumisraskused 

Kursusele on oodatud:

Igas vanuses täiskasvanud lauljad, instrumentalistid ja muusikaõpetajad, kes soovivad olla oma kehaga paremas kontaktis, tulla toime esinemisärevusega ning harjutada efektiivsemalt.

Kursuse sisu:

 • Sissejuhatav loeng: Mis on Alexanderi tehnika?
 • Kehateadlikkus ja praktiline anatoomia (BodyMapping metoodika) muusikule
 • Aktiivne puhkeasend, mis rahustab närvisüsteemi ning aitab üleliigsetel lihaspingetel vabaneda.
 • Kohalolu ja konstruktiivne harjutamine
 • Hääl ja hingamine
 • Avalik esinemine. Soovijad saavad koolituse lõpus panna end proovile esinedes. See on suurepärane võimalus kasutada Alexanderi tehnika põhimõtteid väga stressirikkas olukorras. 

Kursuse juhendaja Hanna-Liis Lao.

Hanna-Liis Lao on läbinud 3aastase Alexanderi tehnika õpetajakoolituse õppides nii Tallinnas ATI-s (Alexanderi Tehnika Instituut) kui LCATT-is (London Centre for Alexander Technique and Training). Ta omab rahvusvahelist STAT (The Society of Teachers of the Alexander Technique) diplomit. 2018.aastal osales ta Itaalias täiendkoolitusel “The Alexander Technique in Movement and Music” ning 2019/2020 õppeaastal oli ta Alexanderi tehnika assiteeriv õppejõud Royal College of Music-us Inglismaal. Hanna-Liis on lõpetanud ka TÜ Viljandi kultuuriakadeemia rahvapäraste puhkpillide erialal.

Rohkem infot saad Hanna-Liisa kodulehelt.

Kursusel osalejate tagasiside

“AT aitab keskenduda kergusele ja loomulikkusele, ergonoomikale. Pausi võtmine ja analüüsimine, valikute tegemine ja alles siis reageerimine. Tasakaalu ja neutraalsuse leidmine oma kehas. Kuidas konstruktiivselt harjutada ja ka puhata.”

“Vaba õhkkond oli lemmik! See tõi kõigile julguse proovida ja katsetada, eksida ja õnnestuda.”

--
Sündmusel kehtivate terviseohutus tõendamise nõuetega tutvu SIIN.


Lisainfo:
Margit Kuhi
haridusosakonna juht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 5568 7474

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised