Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert Pärimusmuusika Lõikuspidu
Startup bändid ehk pärimusmuusika õpilaste ristansamblid

9. oktoober, 2021

Schloss Fellin

13:00

„Meid on üks väike seltsike kui suures meres saareke...” need rahvalaulusõnad julgustavad kõiki „oma asja ajajaid” kokku hoidma. Meil on põhjust kokku tulla ja rõõmustada, kuna üks oluline saareke on paisunud kolmekümne aasta jooksul kõigi asjaosaliste abiga päris suureks maakamakaks: 1991. aastal loodi Viljandi Kultuurikolledžisse rahvamuusika eriala ning tänavu möödub 30 aastat pärimusmuusika kõrghariduse algusest Eestis. See tähendab, et neid, kelle jaoks pärimusmuusika on midagi, mille üle uhkust tunda, mida hoida ja edasi anda, on päris palju. Lisaks kõrgharidusele on selle aja jooksul loodud pärimusmuusika õppimisvõimalusi ka arvukatesse lastemuusikakoolidesse ja huvikoolidesse, mis tähendab noortele suurepäraselt viljakat pinnast edasi süvenemiseks või lihtsalt oma kultuuri heaks tundmiseks. 2007. aastal loodi ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse pärimusmuusika eriala ning kõige hiljutisema vihmajärgse seenekerkimisena avati pärimusmuusika õppekavad ka kahes keskastme muusikakoolis.

Olulistel juubelitel ei vaadata mitte ainult minevikku, aga ka tulevikku: sel sügisel kutsutakse esmakordselt kokku trehvamine nimega Eesti RING, mis aitab neljal pärimusmuusikaharidust pakkuval kõrg- ja kutsekoolil lõimesid paremini ühte sättida. Kohtumise idee tekkis Põhja- ja Baltimaade pärimusmuusika kõrgkoolide võrgustiku Nordtradi eeskujul, mille sündmustel on ka paljud meie muusikud ja õpetajad innukalt osalenud. Kuue päeva jooksul saavad kokku ligi 50 tudengit ja 10 õppejõudu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiast, Heino Elleri muusikakoolist ja Georg Otsa nimelisest Tallinna muusikakoolist, et jagada ühiseid sihte ja luua alus tugevamale koostööle. Tudengid saavad omavahel tuttavamaks, osalevad erinevates õpitubades ja moodustavad ansambleid, õppejõud tegelevad võrgustiku arendamisega ja arutlevad pärimusmuusika õpetamise olemuse üle nii täna kui tulevikus. Just need värskelt loodud segaansamblid annavad Lõikuspeo teisel päeval kontserdi Schloss hotellis!

Meie ajalooline muusikapärand on jätkuvalt tohutult rikas varasalv, mille muusika ja tekstid kõnetavad ja inspireerivad kahtlemata tänapäevalgi. Suur rõõm, et 30 aastaga on ühes koolis alustatu ajanud oma oksad nii kaugele. Ühe teisegi laulu kohaselt on igale oksale oma hulk õisi ja ubinaid – ja igal aastal on kuskil õuna-aasta!

--

Sündmuse külastamiseks kehtivate terviseohutuse tõendamise nõuetega saab tutvuda siin.
Lõikuspeol toimub ka kohapeal kiirtestimine. Rohkem infot sündmuse kirjelduses.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised