Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert Pärimusmuusika Lõikuspidu
Mads Hansens Kapel

9. oktoober, 2021

Pärimusmuusika Ait, suur saal

23:00

„Kõigepealt naudi, küll pärast jõuad muretseda!“ Need sõnad kirjeldavad hästi Mads Hanseni kapelli, kes tulevad jälle meile Taanimaa mõnusaimat tantsumuusikat tooma.

Mads Hanseni kapell loodi 2016. aastal ning üsna pea märkasid neid nii Taani pärimusmuusikaskeene kui ümberkaudsed tantsupõrandad. Nende sünergia, mängumeisterlikkus ja muhe lavaline olek köidab inimesi üle kogu Taani kuningriigi ja ka mujal Euroopas. Viis noort meest mängivad vanu viise kogu südameväega, et esivanemate pärandit elus hoida – ning et oleks lihtsalt lõbus. Nende muusika on otsekohene ja aus, luues ruumi uudishimule ja mängulisusele: kord on nad julged ja norivad, kord jälle õrnad ja südamlikud. Aga tantsida peab saama, olgu see siis põrandal või toolide otsas!

Pole just palju folkbände, kelle ridadesse kuuluks nii klarneti- kui klaverimängija. Klarnetite kaptenit ja muuhulgas ka osavat tantsutundjat Lorenzeni kutsutakse taani tuuletaltsutajate siseringides suisa õhuväänajaks! Ansambli klahvikunstnik, jazzist, pärimus- ja klassikalisest muusikast inspiratsiooni ammutav Jørgensen nomineeriti 2019. aastal Taani Muusikaauhinnale aasta muusiku kategoorias. Teisedki poisid on kihvte tiitleid väärt ning olete oodatud Mads Hanseni kapelli krutskite ja trumpidega Aida suures saalis tutvuma, kaasa elama ja lisa nõudma!

Jonas Lærke Clausen – viiul
Martin Strange Lorenzen – klarnet
Sebastian Boesgaard Bloch Larsen – kitarr
Emil Ringtved Nielsen – bass
Julian Svejgaard Jørgensen – klaver

--
Sündmuse külastamiseks kehtivate terviseohutuse tõendamise nõuetega saab tutvuda siin.
Lõikuspeol toimub ka kohapeal kiirtestimine. Rohkem infot sündmuse kirjelduses.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised