Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert Pärimusmuusika Lõikuspidu
Duo Mänd ja Krüsban "Ai-tit tui-tui" plaadiesitlus

9. oktoober, 2021

Pärimusmuusika Ait, väike saal

22:00

Lõõts ja viiul – ahaa, need olid ju need, kes omal ajal torupilli välja sõid! Siinset pärimusmuusikamaastikku valitsevad nad tulise järjekindlusega praegugi: suurepäraseks näiteks on Duo Mänd/Krüsban, kes esitleb Lõikuspeol oma debüütplaati "AI-TIT TUI-TUI".

Regina Mänd ja Kert Krüsban hakkasid kokku mängima Heino Elleri muusikakooli pärimusmuusika osakonnas õppides. Nende dialoog on nii laval kui tantsuolukorras hoogne ja ere ning seda ei peata isegi pidev viiulihäälestustega eksperimenteerimine! Oma kavasse on nad valinud nii teravaid eesti tantsulugusid, lemmikpalasid rootsi rahvamuusikast kui ka autoriloomingut. Maitsekad ja kerge krutskiga seaded viivad reisile kuhugi, kus lõõts kõlab kohati nagu rataslüüra ning viiul räägib julgeid lugusid kõigis viies keeles.

Duo andis oma debüütplaadi välja 2021. aasta juulis ning see võtab kokku ansambel Duo Mänd/Krüsbani olemuse ja suhtumise pärimusmuusikasse - traditsioone austav, heatahtlik, tantsuline, robustne, peenetundeline ja väikese kiiksuga.

Regina Mänd – 5-keelne viiul, laul
Kert Krüsban – eesti lõõts, laul

Sündmuse külastamiseks kehtivate terviseohutuse tõendamise nõuetega saab tutvuda siin.
Lõikuspeol toimub ka kohapeal kiirtestimine. Rohkem infot sündmuse kirjelduses.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised