Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert Pärimusmuusika Lõikuspidu
Johanna-Adele Jüssi "Lood Ilveseorust"

9. oktoober, 2021

Pärimusmuusika Ait, suur saal

18:00

Johanna-Adele Jüssi on nüüdisaegne pärimusviiuldaja, kelle helikeel liugleb helge ja karmi vahel ning kelle muusikalised vested on kaasakiskuvad ja liigutavad. Selle kõige alustalaks on pärimusmuusikale iseloomulik võnge, mille inimlikkus ühendab eri piirkondadest ja aegadest pärit lugusid. Olgu mäng kas tantsuks või kuulamiseks, hetkes olek ja selle täitmine sisuga on muusiku üks suurimaid eesmärke ja naudinguid. 

 

“Nägin kord unes sõpra, kes jutustas mulle Ilveseorust. Ma ei mäleta rohkemat kui ainult ülitugevat veendumust, et sinna pean ma kolima. Hommikul ärgates oli mõte Ilveseorust soe ja järsku mõistsin, et olen leidnud lahenduse mind pikalt kummitanud hõljumisele eri kohtade vahel. Olen sündinud Tallinnas, elanud Arukülas, Viljandis, Saksamaal, Shetlandil, Rootsis, Taanis, Soomes, Kesk-, Lõuna- ja Põhja-Norras. Mängin muusikat mitmesugustest traditsioonidest, paljude meistrite järgi ja loon meelsasti ka ise lugusid. Minu muusika oli leidnud endale unes kodu –  Ilveseoru.”

Aastal 2020 alguse saanud "Lood Ilveseorust" on Jüssi südameprojekt, triloogia, mis ühendab eesti ja norra arhiivipärimuse tänapäevaste paladega. Triloogia valmib festivali Kalottspel tellimustööna, esiettekanne suvel 2021. 

 

Johanna-Adele Jüssi – viiul

Bendik Lund Haanshus (NO) – kitarrid

Christo Stangness (NO) – kontrabass

--

Sündmuse külastamiseks kehtivate terviseohutuse tõendamise nõuetega saab tutvuda siin.
Lõikuspeol toimub ka kohapeal kiirtestimine. Rohkem infot sündmuse kirjelduses.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised