Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert Pärimusmuusika Lõikuspidu
Etno Randevuu

9. oktoober, 2021

Pärimusmuusika Ait, suur saal

15:00

Prantslased kutsuvad randevuuks salajasevõitu kohtumist kindlas paigas kokkulepitud ajal. Kui kohtumisele võetakse kaasa pillid, õpitakse tõenäoliselt üksteiselt hulk lugusid, näiteks nii kümmekond. Just seda ongi teinud kõnealune koosseis: lavale astuvad 25 julget noort, kelle meelest ei peaks laagrisuvi üldse ära lõppema.

Kas tegemist on lihtsalt teise etnolaagriga? Jah ja ei. 
Miks need etnoprojektid osalejate hulgas kuuma poolehoidu leiavad? Kui sa veel ei oska sellele küsimusele vastata, siis tuleb kontserdile küll oma kõrv ja silm peale panna.

Sedapuhku on kolme päeva jooksul nii kogenumad etnokad kui päris uued laagrilised kokku harjutanud portsu maailmamuusika hitte. Selline sügisene moosekantide laager on ilmselt mõtteline panus etno-elustiilile: nii mõnedki pärimusmuusikahuvilised üle maailma lihtsalt reisivadki aasta ringi ühest laagrist teise, sest kuskil toimub alati midagi ja kuskil on alati suvi. Praegu on küll reisimisega veidi kehvad lood, aga vähemalt on siis Maarjamaal võimalik end muusikasse ära kaotada ning kassivärvi argielu uks selja taga prõmmuga kinni lüüa. Ja pauk on korralik!

Kes selle eest vastutab? Randevuukapelli seitse (!) vaprat juhendajat on noored ja vihased Hanna-Miina Kivisäk, Miina Adermann, Hanna-Reet Ruul, Hannelore Juurikas, Luisa Susanna Kütson, Emma Lotta Kiviberg ja Ann-Lisett Rebane. Nemad on juba mitu aastat etnovanni võtnud ja Lõikuspeol aurustub see tuline vesi igalt ihult läbi lagede Kirsimägede kohale - et taas vihmana alla sadada ja uusi muusikuid nakatada. Ikka samas paigas ja salapidi!

--

Sündmuse külastamiseks kehtivate terviseohutuse tõendamise nõuetega saab tutvuda siin.
Lõikuspeol toimub ka kohapeal kiirtestimine. Rohkem infot sündmuse kirjelduses.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised