Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
LAMAMISKONTSERT - ZeMe

28. september, 2021

Pärimusmuusika Ait, suur saal

19:00

12€/10€

Tänavusel Viljandi pärimusmuusika festivalil esinenud läti folktroonikaduo ZeMe tuleb tagasi ja pöörab toa külili: Aida suures saalis ootab publikut asemetega plats, kus kontserti nautida hoopis horisontaalis. Seda võib võrrelda turvalise kontsertreisiga ühe ruumi piires – suurem toetuspunkt võimaldab mõttel ja vaimul laiemalt lennata, uidata laetaladeni välja.

ZeMe (läti k „maa”) otsib tasakaalu maamullaste juurte ja elektrooniliste biitide vahel. Meie väikekandle lõunapoolne sugulane kokle laulab Laima Jansone käes julgelt ja energiaküllaselt, selles tunneb vanu lugusid ja tarkusi. Neil aitab tänasesse päeva voolata DJ ja produtsent Monsta, kes lisab retseptile mahlast bassi ja gruuvi. Tulemus on kord meditatiivne, kord vastupandamatult nõksutav. Hapra ja terava vastandumine, õhulise kandle ja tihke plaadikratsimise eklektiline kokkupõrge mõjub värskendavalt, samas kumab selles läbi selgete silmadega pärimus ja läti elav loodus. Kandlesõpradele ei ole Laima Jansone nimi võõras – ta on Lätis üks julgemaid koklega katsetajaid, improviseerijaid ja virtuoossemaid mängijaid. Monsta on rikka kogemusega elektronmuusik ja plaadikeerutaja, kes ei karda väljakutseid: seetõttu on ta pistnud jala just pärimusmuusikasahvri ukse vahele. Duo andis 2019. aastal välja albumi “Visuma Vizošā Tumsa” (“Universumi sädelev pimedus“).

Žanripiire ületav-minetav koosseis nimetab end läbi ja lõhki emakesest Maast inspireerituks ja küllap ka lamamiskontsert on suurepärane võimalus seda maalähedust (!) kogeda. Usume, et hip-hopi ja trapirütmidega vürtsitatud kandlehelid äratavad ka Liivimaa aladel midagi müütilist ja müstilist, läbi põrandaliistude äratuntavat. Kontserdil saad osaleda tervisesertifikaadiga, mis tõendab COVID-19 vastu vaktsineerimist, viiruse läbipõdemist või negatiivset testi.
Tõendi saad luua patsiendiportaalis digilugu.ee. Tõend kehtib järgmistel tingimustel:
→ Lõpetatud vaktsineerimiskuur
→ COVID-19 haiguse läbipõdemine (kehtib kuni 6 kuud peale põdemist)
→ COVID-19 haiguse läbipõdemine ning pooleliolev vaktsineerimiskuur (kuni üks aasta peale vaktsineerimise lõppu)
→ PCR test (mitte rohkem kui 72 enne üritusel osalemist)
→ Antigeeni test (mitte rohkem kui 48 tundi enne üritusel osalemist) NB! Antigeeni kiirtest peab olema teostatud tervishoiuteenuse osutaja poolt, kes saab väljastada negatiivse tulemuse kohta ametliku tõendi, st. et kodus tehtud antigeeni kiirtest antud juhul ei kehti.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised