Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Koolitus
LÜKKUB KEVADESSE! Ansamblijuhi meistriklass

18. november, 2021

Pärimusmuusika Ait

14:00

Ansamblimängu kursus lükkub kevadesse, uued kuupäevad selguvad.

 

Koolituse I osa: 18. - 21.11.2021, algus kell 14:00
Koolituse II osa: 28.02. - 4.03.2022

Koht: Viljandi Pärimusmuusika ait, Tasuja pst. 6, Viljandi 71011
Koolitaja: Merike Paberits

Koolituse maht:
 54 kontakttundi + iseseisev töö
Iseseisev töö sisaldab lisaks kahe kontaktõppe perioodi vahelisele praktikale ka 1 kuu enne kursuse algust koolituse ajal kohapeal kasutatavate pillilugude omandamist iseseisvalt, et kohapeal saaks keskkenduda koosmängu nüansidele. 

Majutus: Pärimusmuusika aidas on 10 voodikohta (tasu 15 eur/öö). Ööbimise soovist andke märku registreerumise ankeedis.

Koolituse tasu: 225 €
Makseinfo: MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskus SEB pangas EE691010220008039018, makse selgituseks märkige koolituse nimi ja oma nimi. Makse tagab koha koolitusel. Kui soovite osalustasu kohta arvet, märkige registreerumise ankeeti arve saaja andmed. 

Registreerumise tähtaeg on 18.10.2021 või kuni vabade kohtade täitumiseni.


REGISTREERU SIINKoolituse eesmärgiks on anda osalejatele kätte efektiivne meetod, mis aitab neil väga hästi hakkama saada erineva taseme ja kooslusega ansamblite ja orkestrite ees saavutamaks kiiresti koosmängu mõnu. Tutvutakse erinevate arranžeerimisvõimaluste, dirigeerimiseks vajalike käemärkide, ansambli kui meeskonna toimimiseks vajalike faktorite, kuulmise teel õpetamismeetodi ja veel palju muuga. Õpitu viimistletakse koheselt esinemiskõlbulikuks.

Selline ansamblijuhendamise meetod arendati välja EthnoFonik meeskonna poolt Prantsusmaal ning kannab nime ETHNO pedagoogika, mis tugineb kolmele olulisele faktorile: kuulmise järgi meloodiate ja harmoonia õppimine; võrdsus - õpitakse üksteiselt ja igaühel on võimalus olla vaheldumisi õpetaja ning õpilase rollis.

Koolituse I osas (18. - 21. november 2021) uurime järgi, mis on ETHNO pedagoogika (tutvusime erinevate arranžeerimisvõimaluste, dirigeerimiseks vajalike käemärkide, ansambli kui meeskonna toimimiseks vajalike faktorite, kuulmise teel õpetamismeetodi, ETHNO kontseptsiooni ja veel palju muuga) ja kuidas seda praktikas kasutada. 

Koolituse II osas (28 veebruar. - 4. märts 2022) toimub vahepealse praktika analüüs ning kinnistatakse eelmisel korral õpitut läbi praktiliste harjutuste, õpitubade ning tehakse kogu protsess (lugude õppimine, seadmine ja juhendamine) üheskoos veelkord läbi, luues kontsertkava, kus iga kursuslane saab juhendajana end grupi ees ning mängijana grupi sees proovile panna. Kursus lõpeb kontserdiga.

Merike Paberits on vabakutseline muusik ja õpetaja. Tema põhiinstrumentideks on flööt, eesti torupill ja parmupill. Hetkel töötab koosmängu ja rahvapäraste puhkpillide õpetajana H. Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis ja Helivõlu Muusikakoolis ning on Eesti ETNO laagri kunstiline juht. Merike on muusikalist tuntust kogunud järgnevates koosseisudes: Nikns Suns, Black Bread Gone Mad ja Paberits & Tirmaste. Ta on läbinud ETNO-pedagoogika kursuse "EthnoFonik I" 2012. aastal Pariisis kursusel ning täiendanud end järelkursusel "EthnoFonik All Stars" 2017. aastal. Lisaks on ta oma teadmisi rakendanud ja uusi kogemusi kogunud erinevates ETNO-laagrites ning tegutseb ka August Pulsti õpistu koolitajana. 

Tutvu õppekorralduse alustega siin

Kontakt:
August Pulsti õpistu
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
www.folk.ee/opistu

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised