Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Koolitus
Saatepillid lasteaias ja koolitunnis

25. oktoober, 2021

Pärimusmuusika Ait, väike saal

11:00

Aeg: E, 25.10 kell 11:00 - 17:00
Koht: Pärimusmuusika Ait, Tasuja pst. 6, Viljandi
Koolitaja: Aime Reier

Grupi suurus: kuni 15 inimest
Sihtgrupp: Lasteaia- ja kooli muusikaõpetajad, huviringide juhendajad ja noortekeskuste töötajad ning lapsevanemad
Koolituse maht: 6 tundi

Koolituse tasu: 65 eur
Makseinfo: MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskus SEB pangas EE691010220008039018, makse selgituseks märkige kursuse nimi ja oma nimi. Makse tagab koha kursusel. Kui soovite osalustasu kohta arvet, märkige registreerumisankeeti arve saaja andmed.

Koolitusel osalemiseks võta kaasa oma pillid, mida põhiliselt mängid. Juhendaja võtab kursusele ka muud pillid kaasa (ukulele, flööt, akordion, väikekannel jt.)

REGISTREERU SIINLasteaia ja kooli muusikatunnis saab kasutada mitmeid erinevaid pille, et saata laste laulu, tantsu ja pillimängu. Lisaks klaverile on tore mängida väikekannelt, ukulelet, kitarri, akordionit. Kursusel saab praktiseerida erinevate pillidega (väikekannel, ukulele) laulude, pillilugude, liikumiste saatmist ja tutvuda laste pilli- ja rütmimängu võimalustega. Teeme praktiliselt läbi lood, kus saab kaasata lapsi järk-järgult pille mängima laste ansamblimängus, kasutades võimalikult lihtsaid ülesandeid nende jaoks.

Kursuse läbinud õppija:
- On tutvunud ja omandanud esmased mänguvõtted kursusel kasutatud pillidel, mida pole varem mänginud;
- Teab, kuidas valida lihtsaid muusikapalasid/laule kaasamaks lapsi jõukohaselt pilli mängima kandlega, ukulelega, flöödiga, rütmipillidega vms;
- On tutvunud  seadetega, kus saavad erinevate oskustega lapsed kaasa mängida; 
- Kasutab julgemalt erinevaid pille muusikategevuses
- Saab juurde praktilist õppematerjali.

Aime Reier: “Olen muusikaõpetajana tegutsenud 1982. aastast kuni tänaseni. Peale Rakvere Pedagoogikakooli lõpetamist alustasin lastega tegelemist. Lõpetasin Viljandi Kultuurikolledži rahvamuusika eriala ja töötan Viiratsi lasteaia muusikaõpetajana. Lisaks õpetan kandlemängu erinevatel August Pulsti Õpistu kursustel ja TÜVKA kooli- ja pärimusmuusika tudengitele. Olen August Pulsti Õpistus viinud läbi mitmeid ukulele kursusi eelkõige lastega tegelevatele kursuslastele. Viiratsi Rahvamajas tegutsen Pilliringi juhendajana. Lastega on tore tööd teha, nad on siirad ja uudishimulikud ning elu algastmel on hea anda neile teele kaasa midagi ilusat, head, loovat, rõõmsameelset, ning süstida juurde pillimänguarmastust.”

Kontakt:
August Pulsti õpistu
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
www.folk.ee/opistu

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised