Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
Koduaia festival

22. mai, 2021

I Kirsimägi, Viljandi

16:30

Kuni 2.05 12 €
3.05-21.05 18 €
Samal päeval 25 €

Mais on sel aastal rõhk õues olemisel ja värskes õhus kultuuri nautimisel. Nii saab esimest korda toimuma Koduaia festival, mis kestab üle kolme nädalavahetuse, laupäeviti. 
1. mail annab festivalile avapaugu Jalmar Vabarna, kes esitleb oma uhiuut sooloplaati.
15. mail annab kontserdi noor, aga suurt populaarsust kogunud kooslus Duo Ruut. 

AJAKAVA:
16:30 Pärimuslikud laulumängud Annika Mändmaaga
17:30 Duo Mänd/Krüsban
19:00 Ans. Pärlin
20:30 Polenta
22:00 Mari Kalkun & Pastacas + sõbrad
23:30 DJ Maris Pihlap

Pärimuslaulud ja -mängud Annika Mändmaaga 
Päeva alustab juba paljudele teada-tuntud muusik ja näitleja Annika Mändmaa, kes ootab endaga kaasa laulma ja pärimusmänge mängima kõige nooremaid pärimusesõpru.

Duo Mänd/Krüsban on viiuli ja eesti lõõtspilli kooslus, kelle esituses kuuleb nii pärimusmuusikat kui ka pärimuslikku autoriloomingut.
Regina Mänd - viiul
Kert Krüsban - Eesti lõõts
Facebook
Video

Ans. Pärlin - seltskond, kes tunnetab üksteist poolelt noodilt. Isegi vaikushetkedel. Rõõm ja õrn nukrus vahetuvad nende muusikas samamoodi, nagu vahetuvad looduses aastaajad. Muusika paneb jala tatsuma, puusa kelmikalt nõksuma, sussid sahisema, viisud vihisema ning sära silma. Nende kontserdi järel on sinu südames rahu ja elevuse segu - tahaks uuesti kohtuda nagu vanade heade sõpradegagi.
Sofia-Liis Kose - viiul, vokaal
Alex Verlin - kitarr, vokaal 
Felix Verlin - kontrabass, flööt, vokaal
Kert Krüsban - Eesti lõõts, akordion, vokaal 
Facebook
Video

Polenta on neljast noorest Soome pärimusmuusikust koosnev kvartett. Nende muusika juured on Soome pärimusmuusikamekas Kaustinenis. uuenduslikult arranžeeritud viiulimuusika, millele on lisatud akustiline kitarr, on täis noorust ja värskust. Nad balanseerivad endid vana ja uue piirimail, tehes vanadest pärimuslugudest energilisi uusversioone, säilitades samal ajal lugude tantsitavust ja vanade lugude hinge.

Polenta eesmärk on pakkida pärimuslugusid lihtsalt vastuvõetavasse, aga detailidega kaunistatud tänapäevasesse kuube, mis meenutab kõigile, et põhjamaine pärimusmuusika ei ole mitte ainult ääretult rõõmurohke, vaid ka tõsiselt võetav kunstivorm 2020. aastal.
Facebook
Video

Mari Kalkun & Pastacas + sõbrad
Koduaia festivali laval saavad kokku kaks ammust sõpra, Mari Kalkun ja Ramo Teder aka Pastacas, kes on varasemalt palju koos mänginud, aga vahepeal kumbki oma muusikalist rada kõndinud - Mari on teinud edukat soolokarjääri, viies võru keelt ja kultuuri läbi pärimuslugude ja võimsa omaloomingu maailma lavadele ning Ramo  põhiprojektiks on viimastel aastatel olnud fantaasiarikas ja mänguline duo Puuluup, mis on hämmastanud ja võlunud kuulajaid nii Eestis kui välismaal oma humoorikate tekstide ja Hiiu kandle uudse kasutusega. Nüüd on aga aeg korraks hinge tõmmata, tulla kokku, mängida vanu ja uusi lugusid. Mari ja Ramoga koos on lavale oodata  erinevaid muusikalisi külalisi, kes tõotavad kontserdile veelgi värvi ja meeleolusid lisada.

DJ Maris Pihlap
Maris on üles kasvanud pärimusmuusika keskel ja olnud sisuliselt eluaegne folgikülastaja. Nii olid ka ta esimesed kokkupuuted tantsumuusika ja DJ-kultuuriga folgi järelpidudelt, kus mängiti palju maailmamuusikat. Kuna Marisele on alati meeldinud head muusikat ja lahedaid leide ka teistega jagada, hakkas ta juba gümnaasiumi ajal mängima sõprade ringis pidudel.

Et anda ettekujutust Marise mängitavast muusikast, siis tema peomuusika eelistused jäävad kusagile house’i, afro, hip-hopi, 80ndate nigeeria funki ja krabisevate arhiivisalvestiste vahele. Teda kõnetavad noored produtsendid, kes ühel või teisel viisil kasutavad kas omaenda kodukoha või mõne muu paiga pärimust. Ja rütm on kindlasti esikohal, meloodiate ja harmooniate kuulamine on jäänud tagaplaanile.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised