Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
Koduaia kontsert: Duo Ruut

15. mai, 2021

Peedu koduõues (Tartu tn 117, Viljandi)

19:00

10-12 €

Mais on sel aastal rõhk õues olemisel ja värskes õhus kultuuri nautimisel. Nii saab esimest korda toimuma Koduaia festival, mis kestab üle kolme nädalavahetuse, laupäeviti.

15. mail annab ühes Viljandi koduaias kontserdi noor, aga juba suurt populaarsust kogunud kooslus Duo Ruut, mis on kahe hea sõbra, kuid erineva muusikalise tausta ja maitsega muusiku ühisosa. Oma esivanemate pärimusest uue muusikalise hingamise saanud, asusid Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane 2017. aastal ühe kandle taha istuma. See otsus oli ühest küljest pelgalt mitmete juhuste kokkusattumine, teisest küljest aga pikaajalise katsetamise ja eelnevate akadeemiliste muusikaõpingute lõpptulem. Kandlest sai duo jaoks “tühi leht”, mis andis palju ruumi leiutamiseks ja erinevate mängutehnikate arendamiseks. Ühel instrumendil kahekesi komponeerimine seab üsnagi kitsad raamid - nii saigi Duo Ruudu väljakutseks lasta oma kujutlusvõime kastist välja ja pakkida oma olemuselt minimalistlik muusika uusi ja erutavaid ideid tihedalt täis.

“Köitvate helidega ühes on tähendus. Vanadelt külalaulikutelt pärit lugude arhailisuse all peitub miski sügav, aegadeülene, samastutav.”
- Müürileht

Katariina Kivi - laul, kannel
Ann-Lisett Rebane - laul, kannel

Facebook
Videod:
https://youtu.be/7-Kpt0fFgME
https://youtu.be/Zc_zFgC0AqI

 

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised