Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
Kaminakontsert 2x2: VIIK + Leik

17. veebruar, 2021

Pärimusmuusika Ait, väike saal

19:00

10-12 €

Leik on viiuli- ja häälekõlasid ühendav koosseis, mis kannab Eesti traditsioonilistest kõladest ammutatud elemendid koosmängu impulsil värsketele radadele. Leik on mõne ürgse muinasjutu ja maagia piirimail mänglev kooslus, mis kõlab palju  mitmekesisemalt ja üllatavamalt, kui kahelt viiuliga neiult oodata võiks. Hoolimata nende naiselikust õrnusest on Leiki helikeel südikas ning rütmimängude ja mitmekülgsete vokaalidega täidetud seaded loovad kuulaja ümber palju suurema maailma kui pelgalt see, mis laval näha on.

Kelly Veinberg - viiul, laul
Elina Kasesalu - viiul, laul

Facebook
Videod:
https://youtu.be/a-wUu-JBJqA
https://youtu.be/CIvIFjZECPs

VIIK 
Instrumentaalansambel VIIK ühendab kahte Eesti pärimusmuusika maastikul juba nime teinud muusikut, kes on otsustanud oma instrumendid ja loomevõime ühendada. 12- keelne kannel ja kitarr otsivad kokkukõlasid ja eneseväljendust omaloomingu maailmast. Duo muusika on isiklik ja autorite nägu, andes kuulajale võimaluse osa saada loojate rännakutest, argipäevast, sündmustest ning kõige sellega kaasnevatest emotsioonidest. Kannel ja kitarr pole just tavapärased lavapartnerid, sestap on eriti nauditav, kuidas duo VIIK muusika kõlapildis need ühtseks tervikuks sulatavad. Ansambli algushetkeks võib lugeda 2019. aasta juunikuud, mil nägi ilmavalgust esimene ühiselt loodud lugu „372“.

Kadri Lepasson - 12keelne kannel
Ott Kaasik - kitarr (rootsi lauto)

Facebook
Videod:
https://youtu.be/cbD0T3Vp-wM
https://youtu.be/tACValLaxJo

Jaanuaris ja veebruaris leiab aset mini-kontserdisari “Kaminakontsert 2x2”, kus ühe õhtu jooksul astuvad lavale kaks duot: üks juba kauem tegutsenud ja teine tudengitest koosnev duo. Tulemuseks on õdus õhtupoolik mõnusa muusikaga.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised