Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Koolitus
Lugude jutustamine lasteaias ja koolitunnis

26. oktoober, 2021

Pärimusmuusika Ait, väike saal

11:00

Aeg: T, 26.10 kell 11:00-17:00
Koht: Viljandi Pärimusmuusika Ait, Tasuja pst. 6

Koolitaja: Piret Päär
Grupi suurus: kuni 15 inimest
Sihtgrupp: Lasteaia- ja kooliõpetajad, huviringide juhendajad, noortekeskuste ja raamatukogude töötajad, eesti keele õpetajad, lapsevanemad
Koolituse maht: 6 tundi

Koolituse tasu: 65 €
Makseinfo: MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskus SEB pangas EE691010220008039018, makse selgituseks märkige kursuse nimi ja oma nimi. Makse tagab koha kursusel. Kui soovite osalustasu kohta arvet, märkige registreerumisankeeti arve saaja andmed.


REGISTREERU
 

Lugude jutustamine on üks vanimaid õpetamismeetodeid. Aegade algusest on lugude abil selgitatud, kuidas maailm on loodud, kuidas see toimib ja kuidas inimesed selles võiksid hakkama saada nii, et ise ellu jäävad ja ei kahjustaks ka kedagi teist. Jutuvestmine võiks olla õpetaja üks olulisemaid tööriistu, nii väärtus- ja tundekasvatuses, inimeseõpetuses või mistahes õppeaine käsitluses.

Koolituse sisu:

  • Jutustame lugusid (isiklikud lood, perepärimus, müüdid, rahvajutud)
  • Uurime kuulamise ja kaasaelamise kunsti
  • Ergutame kaasamõtlemist ja empaatiat

Õpiväljundid:

  • Teab lugude jutustamise traditsiooni ja põhitõdesid
  • Teab allikaid, kust otsida lugusid
  • Teab, kuidas luua lugude jutustamist toetavat keskkonda

Piret Päär:
“Olen lugusid jutustanud kolmkümmend aastat. Minu lapsepõlv oli täis jutuvestmist. Emalt-isalt kuulsin tõestisündinud lugusid, ühelt vennalt muinasjutte ja teine jutustas raamatuid ümber. Milline luksus! Küllap sellega määrati ka mu saatus saada jutuvestjaks. Ühel poolt toetab mind kodust ja kogukonnast kaasa saadud traditsioon, teisalt see, mis ma lavakunstikoolis õppisin. Seda kõike kokku põimides ja nende vahel tasakaalu otsides olen leidnud oma tee ja oma hääle. Nii ma siis jutustan, koolitan ja teen palju muudki, mis on seotud lugude ja jutuvestmisega. Miks? Sest ma tean, et hea lugu võib muuta maailma. Sest ma tean, et hea jutuvestja võib panna kuulaja unustama nälja ja janu, mured ja hädad ja lummata teda lugudega nii, et kõige madalamgi hing saab ülendust, kõrkus annab maad alandlikkusele ja külm süda sulab nagu lumi maikuus.”

Kontakt:
Janne Suits 
August Pulsti õpistu juhataja
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 5129491

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised