Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Koolitus
Pärimustants Võrus / kohad täis

27. jaanuar, 2021

Võru Instituut, Tartu tn 48, Võru (I korruse saal)

19:30

Aeg: K, 27.01, 10.02, 3.03, 10.03, 24.03 kell 19:30-21:00
Koht: Võru Instituut, Tartu tn 48, Võru (I korruse saal)

Koolitaja: Kadri Lepasson
Grupi suurus: kuni 20 inimest 

Kursuse tasu: 70 €
Makseinfo: MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskus SEB pangas EE691010220008039018, makse selgituseks märkige kursuse nimi ja oma nimi. Makse tagab koha kursusel. Kui soovite osalustasu kohta arvet, märkige registreerimisankeeti arve saaja andmed.

Registreerimise tähtaeg on 15. jaanuar või kuni vabade kohtade täitumiseni.

REGISTREERU

 

 

Kursusele ootame igas vanuses täiskasvanud õppijaid, kellele pakuvad huvi vanad külapidude tantsud, oma keha juhtimine muusika saatel ja muusika tajumine. Kursusele ei pea tulema koos oma paarilisega, aga võib.

Kursuse sisu:  

  • Teeme tutvust sajanditagustel külapidudel levinud tantsudega, mis on jõukohased kõigile. 
  • Kindlavormilised paaristantsud: krakovjakk, sepp, padespaan jt
  • Kindlavormilised rühmatantsud: kolmepaaritants, nellätands jt

Kadri Lepasson:
“18 aastat tagasi alustasin pärimusmuusika õpinguid toonases Viljandi Kultuurikolledžis. Kohe õpingute alguses sattusin esimest korda Tartu tantsuklubisse. Traditsioonilistest tantsudest ei teadnud ma siis suurt midagi, küll aga avanes tookord minu jaoks uks ühte ääretult lummavasse maailma, mis köidab mind seniajani. Sellest aastatetagusest Tartu tantsuklubist alates on traditsioonilised tantsud minu elustiili lahutamatu osa. Täna olen kahe Võrumaal tegutseva tantsuklubi eestvedaja (Vastseliinas 5. ja Võrus 3. hooaeg). Enamuse oma tantsu- ja tantsijapagasist olengi ammutanud tantsuklubides ja festivalidel (Eestis, Lätis, Rootsis, Prantsusmaal, Poolas) tantsides, enda jaoks häid tantsijaid jälgides ja matkides. Tantsuõpetaja sai minust vajaduse sunnil. Ühel hetkel lihtsalt hakkas mulle tulema mitmeid ettepanekuid tantse õpetada ja kursusi läbi viia ning lõpuks ei jäänudki muud üle, kui järele anda ja need pakkumised vastu võtta. Millegi edasi õpetamine on hea viis teemasse süveneda, seda analüüsida ja mõtestada ning sellest aru saada.”

Kursus toimub koostöös Võru Instituudiga.

Lisainfo:
Janne Suits 
August Pulsti õpistu juhataja
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 5129491

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised