Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
Advendikontserdid - Pille-Rite Rei/Linda Kanter/Viveli Maar

13. detsember, 2020

Pärimusmuusika Ait, väike saal

17:00

12 - 16€

Trio koosseisus Pille-Rite Rei, Viveli Maar ja Linda Kanter sündis 2019. aasta alguses ühekordse projektina, kuid juba Otsa-kooli õpinguaastatel sõprust pidanud muusikute äratundmisrõõm ning soov ühiselt luua oli nõnda suur, et otsustati ansamblina tegutsemist jätkata. Vokaaltrio muusika on kaunilt meloodiline, ent ei puudu ka rütmilised hetked! 

Temperamentne Pille-Rite toob muusikasse nii lüürikat kui nakatavat rütmikat, Linda lisab salapära ning soulilikku sugestiivsust, Viveli hääl aga paitab naiseliku mahedusega. 

Oma jõulueelsetel kontsertidel esitab trio nii enda loodud muusikat kui ka tuntumaid jõululaule, mis on seatud kolmele vokaalile, klaverile, saksofonile ja kellamängule. Erinevate loojanatuuride kokkukõla saab olema harmooniliselt sulanduv, kandes endas noorte naismuusikute tasakaalustatud energiat. Soojust advendiaega! 

 

Viveli Maar on lauljatar, kes tegutseb hetkel aktiivselt ansamblites “The Swingin’ Sisters” ning “Girls in Pearls”.“The Swingin’ Sistersiga” ilmus 2019. aasta kevadel eestikeelsest svingmuusikast koosnev debüütalbum “Õnnele vastu”, sama koosseisuga osaleti möödunud suve muusikalavastuses “Vana klaver ehk suusabaasis on tantsupidu”. Aastate jooksul on Viveli olnud taustajõuks mimetele eesti artistidele ning saatebändis paljudes muusikalites suurprojektides.

Pille-Rite Rei on Saaremaalt pärit helilooja, laulja ning saksofonist, kelle muusikutee sai alguse Tallinnas Georg Otsa nimelises Muusikakoolis. Pärast seda suundus ta õppima Rootsi, Skurupisse. Sealsete õpingute ajal kirjutatud muusika pärjati parimaks nii Uno Naissoo nimelisel loomingukonkursil Tallinnas kui ka “Arets nye jazznavn 2016” konkursil Taanis. Sellest kogemusest sai pöördepunkt - 2017. aastal alustas ta õpinguid Malmö muusikaakadeemias kompositsiooni erialal. Õpingute ajal sai ta võimaluse veeta aasta Brasiilias, Rio de Janeiros, täiendades end laulu ja heliloomingu erialadel. Sealset päikest ja helgust kannab ta endaga senini kaasas ning igatsus brasiiliapäraste rütmide ning harmooniate järele väljendub ka tema loomes.

Linda Kanter on tegev eelkõige vokalisti, laulukirjutaja ning arranžeerijana, aga ka klaverisaatjana mitmetele artistidele. Linda Kanter Quartet andis ta 2017. aastal välja albumi “Mustab”, mis valiti ka Raadio Tallinna kuu plaadiks. Oma loominguga viib Linda kuulaja jazz-soulilikku maailma. Linda esituslaad on pigem sissepoole vaatav ning ühtlasi mõjub tasakaalustavana malbe Viveli ning ülevoolava Pille-Rite vahel.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised