Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Koolitus
PÄRIMUSTANTS Võrus

7. oktoober, 2020 -
2. detsember, 2020

Võru Instituut, Tartu tn 48, Võru. I korruse saal

18:00

Aeg: Kolmapäeviti 7.10, 21.10, 4.11, 18.11, 2.12 / kell 18.00 - 19.30
Koht: Võru Instituut, Tartu tn 48, Võru. I korruse saal
Koolitaja: Kadri Lepasson
Grupi suurus: kuni 20 inimest
Kursuse tasu: 65 eur

REGISTREERU


Peale registreerumist palume kanda koolitussumma 65 € MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018. Makse selgituseks tuleb märkida PÄRIMUSTANTS Võrus ja oma nimi. Makse garanteerib koha kursusel.


Kursusele ootame
igas vanuses täiskasvanud õppijaid, kellele pakuvad huvi vanad külapidude tantsud, oma keha juhtimine muusika saatel, muusika tajumine. Kursusele ei pea tulema koos oma isikliku paarilisega, aga võib.

Kursuse sisu:  
- teeme tutvust sajanditagustel külapidudel levinud tantsudega, mis on jõukohased kõigile. 
- kindlavormilised paaristantsud: krakovjakk, sepp, padespaan jt.
- kindlavormilised rühmatantsud: kolmepaaritants, nellätands jt.

Kadri Lepasson: “18 aastat tagasi alustasin pärimusmuusika õpinguid toonases Viljandi Kultuurikolledžis. Kohe õpingute alguses sattusin esimest korda Tartu tantsuklubisse. Traditsioonilistest tantsudest ei teadnud ma siis suurt midagi, küll aga avanes tookord minu jaoks uks ühte ääretult lummavasse maailma, mis köidab mind seniajani. Sellest aastatetagusest Tartu tantsuklubist alates on traditsioonilised tantsud minu elustiili lahutamatu osa. Täna olen kahe Võrumaal tegutseva tantsuklubi eestvedaja (Vastseliinas 5. ja Võrus 3. hooaeg). Enamuse oma tantsu- ja tantsijapagasist olengi ammutanud tantsuklubides ja festivalidel (Eestis, Lätis, Rootsis, Prantsusmaal, Poolas) tantsides, enda jaoks häid tantsijaid jälgides ja matkides. Tantsuõpetaja sai minust vajaduse sunnil. Ühel hetkel lihtsalt hakkas mulle tulema mitmeid ettepanekuid tantse õpetada ja kursusi läbi viia ning lõpuks ei jäänudki muud üle, kui järele anda ja need pakkumised vastu võtta. Millegi edasi õpetamine on hea viis teemasse süveneda, seda analüüsida ja mõtestada ning sellest aru saada.”

Kursus toimub koostöös Võru Instituudiga

Kontakt:
Janne Suits
August Pulsti õpistu juhataja
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
372 5129491
www.folk.ee/opistu

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised