Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Koolitus
Hiiu kannel algajatele Tallinnas / kohad täis

13. oktoober, 2020 -
6. aprill, 2021

Eesti Rahvakultuuri Keskuse ruumid Tallinnas, J. Vilmsi 55

17:30

Aeg: teisipäeviti 19.01, 2.02, 16.02, 9.03, 6.04 / kell 17:30-19:00
Koht: Eesti Rahvakultuuri Keskus Tallinnas, J. Vilmsi 55
Koolitaja: Sänni Noormets
Grupi suurus: kuni 8 inimest
Kursuse maht: 20 tundi + iseseisev töö
Kursuse tasu: 125 eur
Kursusel osalemiseks on vajalik oma hiiu kannel. Kui sul oma pilli ei ole, konsulteeri pilli leidmiseks kursuse korraldajaga.

KURSUS ON TÄIS, KUID KUI SOOVITE END OOTENIMEKIRJA LISADA, KIRJUTAGE See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., KOHTADE VABANEMISEL VÕTAME TEIEGA ÜHENDUST.

Peale registreerumist palume kanda koolitussumma 125 € MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018. Makse selgituseks tuleb märkida kursuse nimetus ja oma nimi. Makse garanteerib koha kursusel.

Kursuse sisu:
- Mõnusa ja ergonoomilise pilli- ja poognahoiu leidmine
- Õpime kuulmise järgi lihtsamaid pärimusmuusika lugusid
- Tutvume erinevate võimalustega, kuidas laule ja pillilugusid hiiu kandlel saata
- Praktilised harjutused sõrme- ja poognaosavuse arendamiseks
- Tutvume ka pilli ajaloo ning hooldamisega

Sänni Noormets on pärimusmuusik ja viiulimängija, kes elab, õpib ja töötab Tallinnas. Sänni on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika eriala (2014). Seal tudeeritud aastate jooksul õpetas talle traditsioonilist hiiu kandle mängu Janne Suits. Üsna pea pärast õpinguid meisterdas Sänni ise Rauno Niemineni juhendamisel isikliku pilli, millele on ta siiani truuks jäänud. Vormsi saarelt pärit keelpilli mänguoskused ja teadmised on Sänniga kaasas käinud Eesti Pärimusmuusika Keskuse poolt korraldatud koolikontsertidel. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (2017) pärimusmuusika magistri omandamise kõrval aitasid Tallinna tantsuklubi ja isekorraldatud Tallinna folgijämmid arendada hiiu kandle mänguoskust. Lisaks traditsioonilisele mängule tegeleb Sänni vabaimprovisatsiooniga, ekperimenteerides hiiu kandle mängu koosseisus Culle. Ta on osalenud heliloojana ja muusikalise kujundajana NUKU Teatri lavastuse “Eesti jõulud” (2017) lavastusmeeskonnas, kus kõlas samuti hiiu kannel uusloomingu näol.

Kursus toimub koostöös Eesti Rahvakultuuri Keskusega

Hiiu kandle mängijate kogukond Facebookis

Kontakt:
Janne Suits
August Pulsti õpistu juhataja
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
372 5129491
www.folk.ee/opistu

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised