Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Koolitus
Ruhnu viiuli- ja looduselaager / kohad täis

9. juuli, 2020 -
14. juuli, 2020

Ruhnu

Aeg: 9. - 14. juuli 2020

Ootame laagrisse igal tasemel viiulimängijaid ALATES 12. ELUAASTAST.
Laagris võib osaleda ka teiste pillidega. Ootame laagrisse kindlasti ka kõiki ruhnlasi, kellele on laagris ja laagri õpitubades osalemine tasuta.

Laagris osalejate arv: 25 INIMEST

Kunagi nii vägevate viiuldajate poolest tuntud Ruhnu saar on aja jooksul jäänud ilma kohalikku päritolu muusikata. Seetõttu korraldame juba järjekorras VII viiulilaagri, et taastada Ruhnu pärimus ja tuua need lood tagasi tänapäeva. Samuti on eesmärk innustada Ruhnu inimesi rohkem oma saare pärimusest lugu pidama ja seda õppima.
Laagris on ka avatud töötoad kõigile huvilistele ja saare elanikele.

Laagri viiuliõpetajad on varasematestki laagritest tuttavad KAROLIINA KREINTAAL, LEE TAUL JA SÄNNI NOORMETS. Karoliina kui laagri kunstiline juht on aastaid tegelenud ruhnurootsi viiuldajate uurimisega ja olnud eestvedaja ning laagrijuht ka kõigis eelnevates laagrites. Sänni ja Lee on korduvalt osalenud õpetajatena nii Ruhnus kui ka mitmetes teistes pärimusmuusika laagrites.
Laagri projektijuht, korraldaja, logistika ja olmepealik on KAIRI LEIVO.

Ruhnu viiulilaager on igal aastal kutsunud laagrisse välisõppejõud, et rikastada õpilaste ja saareelanike maailmapilti ning muusikataju.
Tänavu tantsime ja mängime eksootiliste Brasiilia rütmide saatel.
Külla tulevad Tallinnas resideeruvad Brasiilia muusika saadikud MARCELO POLITANO ning LUIZ BLACK. Koos sukeldume Brasiilia muusika rütmimöllu ja meloodiatesse, reisides lõunast põhja ning avastades nende piirkondade eripärasid.

Lisaks viiuldamisele õpime tundma saarele ainuomast faunat ja floorat koos merebioloogi ja aktiivseima looduskaitse kõneisikuga LENNART LENNUKIGA. Loodusmatkad seome kohapärimuse ning jutuvestmisega koos muusiku ja näitleja MAILI METSSALUGA, kes eelnevale lisaks annab õpitoa, kus keskendutakse muusikuna oma keha ning instrumendiga kontaktis olemisele.

Laagrilisi ootavad imetoredad ja seiklusterohked päevad Ruhnu saarel - õpitoad, jämmid, vaba lava, kontserdid ja loomulikult ka meri ja päike, saunatamine, mustikametsad ja laulvad liivad!

ruhnu maja 1

Laagritasu: 120 € (sisaldab õpetust, majutust, toitlustust 6 laagripäeva jooksul). Laagritasule LISANDUB PRAAMIPILETITE MAKSUMUS (edasi-tagasi pilet: õpilased 16 eurot, täiskasvanud 32 eurot). Palume ankeeti märkida, kas teil on õigus sooduspiletile.
Sel aastal seilame Ruhnu Roomassaare sadamast, mis asub Saaremaal.
Laeva väljumisaegadeks on:
9. JUULI KL 16:00 - 18:10 ROOMASSAARE-RUHNU
14. JUULI KL 07:00 - 09:10 RUHNU-ROOMASSAARE

NB! Mandrilt Roomassaare sadamasse ning tagasi mandrile sõidu eest ei vastuta laagri korraldajad. Sellegipoolest loome Google Docs dokumendi, kuhu kõik transporti otsivad ning autoga liiklejad saavad oma andmed lisada, et sõite ühildada.

Saades laagrijuhi  kinnituse laagris osalemise kohta, palume kanda laagritasu 120+16=136 € (õpilasel) või 120+36=156€ täiskasvanul) KAIRI LEIVO ARVELE (SWEDBANK EE242200221071344671) 10. JUUNIKS 2020.

Makse selgitusse palume märkida "Ruhnu viiulilaager" ning oma nimi.

Kõigile laagrilistele on kinni pandud praamikohad väljumisega 09.07 kell 16 Roomassaare-Ringsu ning 14.07 kl 07.00 Ringsu-Roomassaare.

ÖÖBIMINE laagris toimub Ruhnu rahvamaja II korrusel (nooremad laagrilised). Samuti majutame vanemad laagrilised ruumi kitsikuse tõttu valla poolt pakutavasse ööbimispaika, mille koht on veel selgumas. Palume võtta kaasa oma magamistarbed (magamiskott, madrats vms). Kohapeal on mõned välivoodid, mida saame pakkuda kaugemalt tulijatele või neile, kellel ei ole oma madratsit. Kes soovib privaatsemat ning mugavamat majutust, soovitame nt Liise Talu turismitalu, mis tuleb sel juhul tasuda oma raha eest. Samuti on võimalik telkida Ruhnu rahvamaja hoovil.

Lisainfo:
Karoliina Kreintaal, kunstiline juht See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Kairi Leivo, korraldusjuht See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  tel. 56918768

Korraldajatel on õigus teha laagri kavas muudatusi. Korraldajad ei vastuta halbade ilmastikuolude korral toimuvate muutuste eest.

NB! Seoses Covid-19 viiruse levikuga palume haigusnähtudega laagrilisel enne saarele sõitmist korraldusmeeskonda sellest kahtlemata teavitada (ka siis, kui viirust on hiljuti põdenud või põdemas teie perekonnaliige). Viiruse haigusnähtude ilmnemisel ei ole võimalik laagris osaleda ning kanname osavõtutasu tagasi (sama kehtib ka korraldusmeeskonna kohta).

Laagri toimumist toetab Rahvakultuuri sihtkapital ja Saaremaa ekspertgrupp, Ruhnu vald, MTÜ Saarte Koostöökogu, Eesti Muusikakoolide Liidu toetusprogramm "Noor instrumentalist".

ruhnu viiulilaager 1

RWD_REGISTRATION_IS_CLOSED

Registreeru

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised