Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Koolitus
Festival "Torupill ja karmoška" 2020 „Pärimusrahvaste ränne“ JÄÄB ÄRA!

5. juuni, 2020 -
7. juuni, 2020

Viljandi

Festival "Torupill ja karmoška" 5.-7. juuni 2020 Viljandis
„Pärimusrahvaste ränne“

JÄÄB ÄRA!

Enam kui viisteist aastat mängitasime koos torupilliga lugematul hulgal erinevaid instrumente alates parmupillist, viiulist, hiiu kandlest, ukulelest jpm iseloomuga muusika tegemiseks võimalikest pillidest. Torupill ja karmoška on kaks head sõpra, kes käivad meie laagris juba seitsmendat aastat käsikäes ning sellest on kujunenud meeldejääv traditsioon.
2020. aasta laagri teemaks on „Pärimusrahvaste ränne“, kuna oleme oma ajastus seal maal, kus inimesed rändavad ringi ning avastavad omale uusi kohti, kus elada ja tegutseda. Need uued kohad ja inimesed jätavad meisse alati midagi, mis meid edasises elus saadavad. Ka muusika hakkab meid muutma ning saame selliseks, mis meiega hinges resoneerub. Samuti on rännanud meie esivanemad ja hõimurahvad ning leidnud uued asumaad, ent südames on juured ikka jäänud oma koju.
Sel aastal on külalisõppejõuks Stanislav Zubtsov, kes on juurtelt ingerlane aga elab Soomes ning teda on oma rännakutel palju mõjutanud erinevate maade pärimusmuusika. Teiseks välismaa õppejõuks on legendaarne karmoškade taltsutaja Pavel Kutergin Udmurtiast, kes õpetab lugusid, mis ei jäta kedagi pingile istuma. Meie enda vägevad pärimusmuusikud Merike Paberits ja Kadri Lepasson võtavad seekord ette põnevad rännakud eesti pärimusmaastikul. Ühisõpituba viib läbi Kaisa Kuslapuu, kes juhatab laagri ühislugusid ja tantsuõhtuid. Siia juurde mõttetera kogenud osalejatelt: „Head asja pole kunagi palju!“

ME TEEME SEDA JÄLLE!
1. Kogunemine, elamine (ehk ööbimine) ja õpitöö Viljandi Waldorfkoolis (Lutsu 4). Korraldajad pakuvad elementaarse küljealuse, soovitav kaasa võtta isiklikuks uneks vajalikud vahendid.
2. Süüa saab. Saab ka osaleda üritustel, kontsertidel! Märkus: traditsiooniline peakorraldaja kokkamine toimub ka!
3. Festivali lõppkontsert pühapäeval, 07.06.2020 kell 14 Viljandi Hansapäevade laval.
4. Registreerimine: EPMK August Pulsti Õpistu www.folk.ee/opistu (kuni 25. maini 2020)
5. Osalemistasu: € 35 A/A EE161010220020668014 Viljandi Vanamuusika Festival (märksõna: Torupill+nimi) PS! Korraldaja saab esitada arve.
6. Peamine: me oleme hea seltskond, kes naudib enesearendamist samaväärsete hulgas!
7. Märkus: vajalik on elementaarne torupillimängu oskus (algõpet ei toimu) ja karmoškamängijatel soovitavalt G-duur instrument.
8. Koolitustõendi soovist anda teada registreerimisel.

Info: Kristel Kutser: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.; 5370 3360; (õppetöö ja õppekavad)
Trallmann: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 5665 9257 (rahaasjad, majutus, toitlustus jm. korraldus)
„Jooksev“ Info täieneb ja ilmub: www.folk.ee/opistu

„TORUPILL JA KARMOŠKA 2020“ KORRALDAVAD:
EPMK AUGUST PULSTI ÕPISTU
VILJANDI VANAMUUSIKA FESTIVAL MTÜ

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised