Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Koolitus
Suvekursus KOKKUMÄNG PILLIDEL / kohad täis

20. juuli, 2020 -
22. juuli, 2020

Pärimusmuusika Ait, väike saal

Aeg: 20.–22. juuli 2020
Koht: Pärimusmuusika ait, Tasuja pst. 6, Viljandi
Kursuse juhendajad: Martin Müller, Karoliina Kreintaal, Cätlin Mägi
Osalustasu: 75 €

KURSUSE KOHAD ON KÕIK TÄITUNUD!

Registreeru suvekursusele “Kokkumäng pillidel”, kui sa mängid mõnda pilli ning soovid sellel õppida juurde huvitavaid ja vahvaid (pilli)lugusid ja laule, luua sidet erinevate lugude vahel ja avada nende tausta. Meie tänavuse pillikursuse juhendajateks on Martin Müller, Karoliina Kreintaal ning Cätlin Mägi.

MARTIN MÜLLER
“Olen Virumaa rahvamuusik Martin Müller, kelle missiooniks on edendada kohalikku rahvamuusikat. Kuigi minu õpingud möödusid peamiselt pealinnas, Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias, olen jõudnud tagasi oma juurte juurde Miila külla. Just Miila külas vanaema põlvede peal rahvalaule lauldes sai alguse minu muusikutee. Aastaid hiljem tärkas minus ka suur armastus lõõtspilli vastu, mille helid kõnetavad mind tänini. Tänu lõõtspillimuusika ja laulu armastusele on saanud minust haritud pärimusmuusik ning õppejõud. Vanaema pärand on mulle nii oluline, et olen praeguseks taaselustanud palju tema lugusid ja nüüd soovin neid ka teiega jagada. “Kursusel saab õppida omanäoliseid lõõtspillilugusid Virumaalt ja mujalt Eestist, neid, mis on minu eluteele sattunud. Praeguseks on valminud ka CD plaat "Virumaa pärimuse radadel", millelt saan teile õpetada mõned toredad palad ja lõõtspillilood.”

Martin Muller

KAROLIINA KREINTAAL
“Mind kohtab lavalaudadel ansamblite Tintura ning Torupilli Jussi Trio koosseisus nii viiuldaja, hiiu kanneldaja kui ka lauljana. EMTA kriitvalgetes klassiruumides käin pedagoogina juhendamas noori pärimusmuusika tudengeid. Oma muusikalise identiteedi (ja unistuste saare) leidsin hoopiski Ruhnust, kus juba seitsmendat aastat koos sõpruskonnaga vean eest Ruhnu viiulilaagrit. Lee Tauli ning Sänni Noormetsaga sündis hiljuti heliplaat "Ruhnu saarel mitu otsa", mis on kingituseks saare praegustele elanikele ning koondab endas viiuldajate interpretatsioone ning meeleolusid sajanditaguste arhiivisalvestiste ning tänapäevase saareelu põhjal.” “Kursusel saabki minu kogemuse põhjal sukelduda ruhnurootsi muusikapärandisse peamiselt läbi viiulilugude, pulmarepertuaari ning (ruhnu)rootsikeelsete laulude.”

Karoliina Kreintaal

CÄTLIN MÄGI
“Mina ja torupill – midagi juhtus ligi veerand sajandit tagasi, mil ma enda jaoks torupilli avastasin. Esialgu ei suutnud pilli käestki panna, muudkui tahtsin uusi lugusid õppida, teada saada kõike-kõike. Siis tulid järjest ansamblid, kus oli vaja tõestada, et torupill on sobilik teistega koos mängimiseks – vaevlesin häälestamise muredes. Seejärel tuli mängu identiteet – mis on eesti torupilli identiteet? Hakkasin uurima vanameistreid, kelle mängu on läbi aegade õnneks päris palju salvestatud. Kõik seesama uurimine, otsimine, jäljendamine, analüüsimine toimub ka praegu minu elus, millest juba üle poole olen koos selle pilliga veetnud. Kursusel tahan tutvustada omale kalleid torupillimehi ja kindlasti teid kokku viia Torupilli Jussiga. Mängida tema lugusid, mõelda tema varieerimisvõtetele, nippidele ja trikkidele. Põnev oleks jagada oma kogemust Jussi mängustiilist, püüda seda selgitada ja edasi anda, sõnastada ja taaskord ellu tuua ja proovida ka teistel pillidel tema fraseerimist ja stiili järgi mängida.”

rsz catlin magi 3 maritta anton

Kontakt:
Janne Suits
Suvekursuse pealik
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 51 29 491
www.folk.ee/opistu

Registreeru

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised