Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Loeng
Omakultuuriakadeemia: Kirke Kangro

26. november, 2019

Pärimusmuusika Ait, väike saal

18:00

Omakultuuriakadeemia sügishooaja kolmas loeng 

26. novembril kell 18 peab ettekande Kirke Kangro teemal „Kaasaegsest kunstist ja kunstiharidusest".

Loengus tutvustab kunstnik enda kunstipraktikat ning avaldab mõtteid kaasaegsest kunstiharidusest praeguses maailmas. On selge, et küsimus kunsti õpetamise vajadusest on olemuselt sama kui küsimus, miks kaasaegses ühiskonnas on üldse kunsti vaja. Hariduse enda sees kulgevad erinevad õpetamisviisid paralleelselt elavate kunstipraktikate mitmekesisusega ja kaasaegne kunstiharidus on sama kompleksne kui iga eraldiseisev kunstiteos.

Kirke Kangro on töötanud installatsiooni, skulptuuri, video ja kaamerale etendatud performatiivsete olukordadega, mille tulemeid iseloomustab selgelt välja puhastatud metafoorika. Installatiivsetes töödes kasutab ta minimalistlikke vahendeid konkreetsete ruumiolukordade analüüsimiseks ja paradokside väljamängimiseks. Tehniline informatsioon, mõnikord ka romantiseeritud töö protsess püüab anda võimalusi teose aktiveerimiseks vaataja kujutlusilmas. Kirke Kangro on kureerinud mitmeid rahvusvahelisi näitusi ning töötab hetkel Eesti Kunstiakadeemias professori ja vabade kunstide dekaanina.

Loeng toimub Pärimusmuusika Aida väikeses saalis. Sissepääs on tasuta!

-----

Omakultuuriakadeemia loengukursus tutvustab ja arendab eesti kultuurimõtet, keskendudes kultuurikandja tähenduslikule suhtele oma vahetu keskkonnaga. Kursus toimub avalike loengute vormis ning igal kohtumisel on erinev esineja. TÜ Viljandi kultuuriakadeemia ja Eesti Pärimusmuusika Keskuse koostöös toimuva ettekannete sarja üldteemaks 2019/2020 hooajal on “Kuidas õpetada kunste?”. Üles astuvad kunstivaldkondades tegutsevad õppejõud ja meistrid, nii tunnustatud korüfeed kui nooremad radikaalid.

Loengud on järelvaadatavad UTTV keskkonnas: https://www.uttv.ee/otsing#sona=omakultuuriakadeemia

Loengusarja toetavad Viljandi linn ja Eesti Rahvuskultuuri Fond.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised