Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
Talvetee teeb tugevaks - Mari Kalkun, Ahto Abner, Rasmus Puur ja VHK keelpilliorkester

28. detsember, 2019

Pärimusmuusika Ait, suur saal

19:00

13.50 / 15.50 €

Mari Kalkun
Ahto Abner
Rasmus Puur ja Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester
kontserdil
“Talvetee teeb tugevaks”

26. detsembril kell 19 Tallinnas, Theatrumi saalis
27. detsembril kell 19 Tartus, Jaani kirikus
28. detsembril kell 19 Viljandis, Pärimusmuusika Aidas

Pärimusmuusik Mari Kalkun, pop-jazz trummar Ahto Abner ja VHK keelpilliorkester kohtusid esmakordselt sel suvel Viljandi pärimusmuusika festivalil, kus kõlas Mari Kalkuni looming uues seades. Neil oli koos muusikas hea olla ja peatselt küpses plaan seda head tunnet ja rõõmu koos musitseerimisest veel publikuga jagada. Aasta lõpus, 26.-28. detsembril annavadki Mari Kalkun koos VHK keelpilliorkestriga Rasmus Puuri juhtimisel ning trummar Ahto Abneriga kolm kontserti, kus mõnusas ja hubases õhkkonnas kõlavad nii suvel esitatud palad kui ka uued üllatused.

Mari Kalkun on Võrumaa juurtega muusik, kelle looming on inspireeritud eesti luulest ja loodusest, regilaulust ja elust enesest. Vägeva hääle ja eheda esitusstiili poolest meelde jääv laulja on tutvustanud Eesti pärimusmuusikat juba kõikjal maailmas ning tema viimane plaat “Ilmamõtsan” on lisaks Eestile välja antud ka Jaapanis,  Saksamaal ja Suurbritannias. "Ilmamõtsan" märgiti ka ajalehe Guardian poolt möödunud aasta 10 parima maailmamuusika plaadi hulka. Oktoobris pälvis Mari sisuka loominguaasta eest Kultuurkapitali muusikapreemia.

VHK keelpilliorkestrisse kuulub 26 noort muusikut vanuses 13-19 ning selle repertuaar koosneb pea ainult Eesti heliloojate loomingust. Orkester annab igal hooajal ligi 40 kontserti üle Eesti, esinedes nii väikestes koolides kui suurtes kontserdimajades. Orkester on koostööd teinud mitmete inspireerivate interpreetidega eri žanridest. VHK keelpilliorkestri dirigent on Rasmus Puur.

Kontsertidel kõlab ka äsja ühisjõul ilmavalgust näinud uus pala "Sata-sata!". Võrukeelse laulu sõnade ja viisi autor Mari Kalkun sai inspiratsiooni Eestimaa ilmast. Elujaatav vastulöök sügishallusele kannab mõtet, et me saame hakkama – iga ilmaga.

Facebook: @marikalkunmusic
Instagram: @marikalkun
Koduleht: www.marikalkun.com

Facebook: @vhkorkester
Instagram: @puurilinnud

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised