Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
Hõimupäevade kontsert: MEREMA (ersa) ja MAGOS ning BORI FEKETE (ungari)

18. oktoober, 2019

Pärimusmuusika Ait, suur saal

19:00

4 € (õpilased, pensionärid) / 6 € (täispilet)

Hõimupäevade Viljandi peakontsert toimub sellel aastal reedel 18. oktoobril kell 19 Pärimusmuusika Aidas. Külla on tulemas ungari kollektiiv Magos koos lauljanna Bori Feketega ning ersade Merema kes on külastanud ka Viljandi pärimusmuusika festivali.

MEREMA (ersa)

Merema on särtsakas Mordvamaa rahvamuusikaansambel, kes tutvustab ersade iidset mitmehäälset laulutraditsiooni ja rikkalikku folklooripärandit. Maagilise kõlaga naishääli saadavad mitmesugused vilespillid, torupill ja jauram. Naiste võimas lauluenergia haarab kuulajaid sedavõrd, et nad võivad hakata ennastki lauljana tundma.

Suure osa repertuaaris olevatest ehedatest rahvalauludest ja kombetalitustest on ansambli liikmed kogunud oma ekspeditsioonidel. Nende kogumisretkede tulemusi on publik saanud nautida erinevatel folkloorifestivalidel Venemaal ja Soomes, aga ka Eestis Viljandi pärimusmuusika festivalil.

rsz rsz magos 1

MAGOS ja BORI FEKETE (ungari)

Rahvamuusikaansambel Magos mängib traditsioonilist ungari rahvamuusikat, keskendudes peamiselt Transilvaania – Kalotaszegi, Mezőségi ja Székelyföldi – ning praeguse Ungari aladele jääva Szatmári ja Dunántúli meloodiatele.

Eesti kontsertidel astub Magosega lavale ka üks hetke andekamaid noori Ungari rahvalaulikuid Bori Fekete. Ainulaadselt sügava ja paindliku hääletämbriga lauljanna on jõudnud edukalt tegutseda juba mitmes žanris.

Ansamblisse kuuluvad Csaba Soós ja Márton Kovács (viiulid), Márton Éri (vioola), István Prihoda (kontrabass ja tšello) ning erikülalisena akordionist ja flöödimängija Soma Salamon.

Traditsioonilisele rahvamuusikaansamblile kohaselt mängitakse rohkesti tantsulugusid ja muidugi õpetatakse ka publik ungari tantse tantsima.

www.Magosfolkband.hu

www.facebook.com/magosegyuttes

rsz bori

 

Vaata lisainfot ka ülejäänud Hõimupäevade kontsertide kohta: https://www.facebook.com/events/667888677054461

 

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised