Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Koolitus
Talve Eesti Etno

9. veebruar, 2020 -
16. veebruar, 2020

17:00

Tere tulemast Talve Etnosse!

 

Esimest korda maailma ajaloos saab toimuma Talve Eesti ETNO (Winter Ethno Estonia)!!! Loodame, et lund ja rahvast tuleb kõvasti, et me seiklus saaks olema soe ja talvine  :)

Laager leiab aset 9.-16. veebruarini Võrumaal Kiidi turismitalus. See on kaunis koht, kus viibime palju õues, teeme sauna, mängime pilli, tantsime ja teeme veel palju muudki põnevat. Kogu õppetööd juhendavad suurepärased muusikud Merike Paberits ja David Gray. Nagu Etnole kohale, siis kindlasti tuleb ka kontsert või lausa mitu.

Eriliseks teeb selle etno veel see, et kõik osalejad saavad näidata ka oma kokkamiskunsti. Nimelt saab laager olema tilluke, maksimaalselt 25 osalejat, kus iga päev sööme erineva osaleja kodumaalt pärit toitu. Nii et pilid, saunarätid, soojad riided ja retseptiraamatud kaasa!

JUHENDAJAD

DAVID GRAY

Dave on sündinud ja kasvanud Lincolnshire’is, hetkel elab ta Newcastle’is. Ta on õppinud rahva- ja pärimusmuusikat Newcastle’i Ülikoolis, kus ta lihvis oma suurepärast mängutehnikat Andy Cuttingi ja Julian Suttoni käe all. Tegemist on väga kogenud ja pühendunud õpetajaga, kes on töötanud mitmetes Folkworks programmides ja suvekoolides, juhendanud üliõpilasi Newcastle’i Ülikoolis, andnud õpitubasid organisatsioonis Live Music Now ning olnud juhendajaks veel paljudes teistes noorte ja täiskasvanute pärimusmuusika õpiprojektides üle kogu Põhja-Inglismaa. Ta on olnud juhendajaks ka mitmes Etno laagris. Lisaks õpetajatööle on Dave ka aktiivne muusik, kes annab kontserte bändidega Katie Doherty & the Navigators ning Världens Band ning on tuntud oma lavalise elurõõmu ja sarmi poolest.

DAVE

MERIKE PABERITS

Merike Paberits on muusik ja pilliõpetaja, kes enamjaolt viljeleb pärimusmuusikat. Ta mängib flööti, torupilli, pikkvilet ja parmupilli. Oma teadmised on omandanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusika erialal (MA). Lisaks on Merike arendanud oma muusikalist silmaringi osaleja ja õpetajana Eesti, Sloveenia ja Prantsusmaa ETNO laagrites ning olnud vahetusõpilane Göteborgi Muusika- ja teatriakadeemias maailmamuusika erialal. Merike on läbinud rahvusvahelised ETNO juhendajate koolitused Ethnofonik (2012) ja Ethnofonik Allstars (2017). Merike on tegev järgnevates ansamblites: Nikns Suns, Paberits&Tirmaste ja Black Bread Gone Mad. Ta on osalenud ka muusikalise kujundajana mitmes teatriprojektis Ugalas ja Rändteateris Vaba Vanker.

Bagpiping

ELUOLU

Ööbime turismitalus, magamine voodites ja oma voodiriietega.

Süüa teeme ise. Peakokaks on meie laagrikorraldaja Margit ning abikokkadeks osalejad ise. Iga päev saame ühe (või mitme) osaleja poolt kaasa toodud retsepti järgi süüa tema kohalikku toitu. Selleks palume sul juba registreerimisel anda meile teada, kas sinu toit sobiks hästi lõunaks või õhtusöögiks, on pigem tugev soolane eine või hoopis magustoit.
Igaks juhuks mainime ka, et veebruaris on Eestis tavaliselt lumi maas ja külmakraade võib olla 0 kuni -25°C. Eks näis, mis sel aastal tulemas on. Igaljuhul on toas soe.

Turismitalu kodulehekülg: https://www.kiidi.ee/et/

ASUKOHT

Laager toimub Lõuna-Eestis, mis on lähimast lennujaamast (Tallinn) umbes 3 tunni autosõidu kaugusel. Selleks, et kõik ikka õige koha üles leiaks, kohtume me kõigi osalejatega hoopis Viljandis! Et saaksid juba varakult oma logistika osas plaane teha, siis anname teada, et kohtume 9. veebruaril kell 17.00 Viljandis Pärimusmuusika Aidas (Tasuja pst 6). Samuti soovime, et sa ei lahkuks laagrist varem kui 16. veebruaril. Orienteeruvaks Viljandisse saabumise kellaajaks on 14.00, kust saavad kõik osalejad vajadusel ise sadama või lennujaama poole liikuda.

LAAGRI TASU JA REGISTREERIMINE

- laagris on kokku 25 kohta. Ootame osalema pillimängijaid ja lauljaid vanuses 18-30 eluaastat.

- Kursuse tasu on 200 €. Hinnas sisaldub:

- laagri jooksul toimuvad bussisõidud

- toitlustamine laagri ajal (hommiku-, lõuna-, õhtusöök, lõunaoode, õhtupala)

- majutus laagri ajal. Kui saabud Eestisse juba 8. veebruaril ja oled hädas öömaja leidmisega, siis anna meile aegsasti teada ja me aitame sind.

NB! Korraldajad valivad laagrisse osalejaid vastavalt pilligruppide mahutavusele ja huviliste pillimängutaseme järgi. Anname sulle hiljemalt detsembri lõpuks teada, kas oled nimekirjas või mitte. Kindlasti registreeru ja anna endast teada!
Lisainfo ja küsimuste puhul kirjuta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Talve Eesti Etno 2020

*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*

_______________

ETNO on rahvusvaheline muusikalaager, kus osalejate endi poolt läbi viidud õpitubades omandatakse kuulmise teel erinevatest maadest pärit muusikapalu. Iga päev õpitakse 3-4 riigi esindajatelt üks lugu või laul, mida hiljem üheskoos seatakse ja kontsertidel ette kantakse. Idee on anda laagris osalevatele noortele muusikutele tükike teiste kultuuride muusikast ning võimalus luua tulevikuks kasulik võrgustik üle maailma. Kogu õpitubade süsteemi ja õppeprotsessi aitavad ellu viia laagri korraldajad, juhendajad ning vabatahtlikud.

Maailma kõige esimene ETNO toimus aga 1990. aasta suvel Rootsis Dalarnas. Nüüdseks korraldatakse ETNO laagreid väga erinevates paikades üle maailma. Neid koordineerib Jeunesses Musicales International (JMI) organisatsioon, mille liige on ka Eesti ETNO. Rohkem infot ETNOlaagrite kohta leiad: https://www.ethno-world.org/ ja http://jmi.net/programs/ethno 

Eestis on ETNO laagrid toimunud igal suvel alates 1997. aastast. Kaks tollast rahvamuusika eriala tudengit – Krista Sildoja ja Tuulikki Bartosik – "sattusid" 1997 aasta juuli alguses Rootsi Faluni ETHNO laagrisse. Sellest kogemusest sündis suur soov teha ise midagi sarnast oma kodumaal. Nii toimuski samal aastal 20.-24. juulini Viljandis esimene sellelaadne pärimusmuusika õppelaager Noorte Moosekantide Pillimängupäevad, mis eelnes Viljandi pärimusmuusika festivalile. Ühiselt esineti ka 1997. aasta Viljandi pärimusmuusika festivalil. Alates 2000. aastast nimetatakse laagrit nimega Eesti ETNO. Laagri ajaloo kohta leiad rohkem infot SIIT.

Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab hetkel ETNO laagreid nii lastele kui ka noortele. Laste ETNO ootab 10-16-aastaseid lapsi ja noori ning Eesti ETNO noori vanuses 16-30. Laste ETNOs õpitakse peamiselt eesti pärimusmuusikat, Eesti ETNO laagris saab õppida ja mängida palju erinevate rahvaste pärimusmuusikat.

Meil on alati väga hea meel nende laste ja noorte üle, kes laagrisse tulevad. Nende loomingulisus, rõõmsameelsus, avatus ja pillimänguoskus äratab suurt aukartust. Laagrist saavad nad kaasa väga tugeva emotsiooni ja avarama maailmavaate, sest nad leiavad mõttekaaslasi, saavad uusi loomingulisi impulsse ja inspiratsiooni edaspidiseks eluks ning pillimänguks. Paljude jaoks on ETNO laagris osalemine elumuutev sündmus. Kes korra käinud, soovib kindlasti uuesti tulla!

Registreeru

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised