Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
Estonian Folk Orchestra "Imemaa" plaadiesitluskontsert

26. veebruar, 2014 -
30. november, -0001

Pärimusmuusika aida suur saal

19:00

Pilet: 6.50 € / 5 € OSTA SIIT
Laste mängutuba: 18.30 - 21.00

Estonian Folk Orchestra, lühendatult EFO, oli esialgselt mõeldud ühekordse koolidevahelise projektina, ühendades pärimusmuusika eriala tudengid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiast. Projekti idee autor on Tuulikki Bartosik ning EFO tegutseb tema juhtimisel 2011. aasta sügisest. Pärimumuusikaõpingute ajal Stockholmi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis tutvus Tuulikki rootsi pärimus- ja jazzmuusiku, helilooja ning pedagoogi Jonas Knutssoniga, kes on aastaid tegelenud suurte rahvusvaheliste koosseisude muusikalise juhina. Tuulikki kutsus Jonase endale appi EFO projekti teostama, ühiselt valisid nad välja repertuaari ning tegid vaheldumisi tööd orkestriga. Prooviperioodid vaheldusid esinemistega Viljandi Pärimusmuusika Aidas ja Viljandi Pärimusmuusika Festivalil, Jazzkaare festivalil ja Vanalinna päevadel Tallinnas, Eesti Vabariigi 95 aastapäevale pühendatud kontserdil Stockholmis ning Umeå pärimusmuusikafestivalil Põhja-Rootsis ja Viru Folgil Käsmus. Ühekordsest projektist on tänaseks sündinud iseseisvalt tegutsev orkester.

Eelmise aasta veebruaris lindistas EFO plaaditäie materjali Stockholmis legendaarses ABBA kodustuudios Atlantis Grammofon. Muusika, mida EFO plaadil kuulda saab, on eesti pärimusmuusika juurtega spetsiaalselt sellele koosseisule seatud ning kirjutatud. Osa lugusid on klassikalisele ja džässmuusikale sarnaselt orkestripartituuris kirjas, osa on oma vormi leidnud proovides vabalt musitseerides, osades lugudes valmis lõplik variant alles stuudios ning laval muudavad nad oma sisu ja vormi vastavalt hetkeolukorrale. EFO instrumentaarium on ainulaadne, teist analoogset koosseisu maailmas ei eksisteeri.

Plaadi Imemaa-Wonderland ilmumist tähistatakse kolme kontserdiga, milledest üks toimub 26. veebruaril kell 19.00 Viljandi pärimusmuusika aidas.

Külalisesinejaks aidas on Ruslan Trochynskyi!

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised