Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert Lõikuspidu 2019
XVII Pärimusmuusika Lõikuspidu: Tuup

5. oktoober, 2019

Pärimusmuusika Ait, suur saal

17:00

20 €

Rahvusvaheliselt tuntud jutuvestja, poeet ning muusik Tuup (The Unprecedented Unorthodox Preacher) on sündinud Londonis, Guyana peres. 80ndate alguses hakkas noor lootustandev trummar ja poeet tuntust koguma Kariibi dub-luule skeenel. Dub-luule tekkis 1970. aastatel reggae all-žanrina, tegu on ühiskondlikult sekkuva poeesiaga, mis kuulub suulise kultuuri sekka ja on kõige ehedam just elavas esituses. Tuup ühines kuulsa Londoni jutuvestmise kooliga West London Storytelling Unit - innovatiivne kunstiline rühmitus, mida veavad eest Ben Haggarty ja Georgiana Kebbel ning mis on pühendunud just täiskasvanute elavale jutuvestmise kultuurile.
80. aastate keskel moodustas ta jutuvestmise grupi koos Flora Deviga, mis sai nimeks “Tellers of Time” (Ajavestjad) ning kus kohtuvad india tantsud ja rahvalood afro-kariibi juttude ja rütmidega. Tänaseks on Tuup tegutsenud professionaalse jutuvestjana üle 30 aasta ning esinenud festivalidel üle kogu maailma.

Lõikuspeoks koostab muusik ja jutuvestja uhiuue Lõikuspeo-teemalise kava. Esituses ainult ühel korral, ainult Pärimusmuusika Aidas 5. oktoobril.

Godfrey Duncan ehk TUUP - jutt, löökpillid

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised