Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kursus
Väikekannel algajatele Võrus

6. oktoober, 2019

Võru Instituut

12:00

Aeg: Pühapäeviti 6., 20., 27. okt; 10., 17. november 2019 kell 12:00 - 13:30
Koht: Võru Instituut, Tartu tn 48, Võru. I korruse saal
Koolitaja: Kadri Lepasson
Grupi suurus: kuni 8 inimest
Kursuse tasu: 60 eur

Kursusel osalemiseks on vajalik oma 6- või 7keelne D-duuri väikekannel

Saades koolitusjuhi kinnituse kursusel osalemise kohta, palume kanda koolitussumma 60 € MTÜ Eesti pärimusmuusika keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018. Makse selgituseks tuleb märkida VÄIKEKANNEL ALGAJATELE Võrus ja oma nimi. Makse garanteerib koha kursusel! Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna.

Kursusele ootame kõiki väikekandle huvilisi harrastajaid, õpetajaid, huviringide juhte, lapsevanemaid ja kõiki kes vähegi soovivad selle väikest imelise häälega pilli natuke tundma õppida.

Kursuse sisu:
-Kasutame mängimiseks 6-7keelseid D-duuri väikekandleid (kui sul ei ole oma pilli, saad selle laenutada kursuse korraldajalt laenutustasuga 15 eur/kuu)
-Tutvume sõrmitsemis- ja katmistehnika põhivõtetega
-Õpime mängima lihtsaid eesti pärimusmuusika lugusid ja laule

Kadri Lepasson: “17 aastat tagasi alustasin pärimusmuusika õpinguid toonases Viljandi Kultuuriakadeemias. Mu põhipill oli akordion. Esimesel kursusel hakkasin lisapillina Elo Kalda juures väikekandletunde võtma. Mind ääretult võlus see pill. Olles vaid kuu aega tundides käinud, kutsuti mind Mustla Rahvamajja väikekandleringi juhendama. See oli omamoodi pöördepunkt mu tulevast karjääri silmas pidades. Sain Elo Kalda tundides õpitut kohe lastele edasi õpetada ja niimoodi käsikäes õppides-õpetades sai minust kandlemängija. Hetkel õpetan erinevaid kandleid Mooste Rahvamuusikakoolis ja tulevast sügisest ka Mõniste kooli Muusikapesas. Olen üks juhendajatest Wana Wõromaa Wunkorkestris ning mängin 10 aastat tegutsenud väikekandleansamblis TRIO Soon/Piho/Lepasson.”

Kursus toimub koostöös Võru Instituudiga

Kontakt:
Mare Lilienthal
August Pulsti õpistu õppejuht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
434 2061, 52 80 739

Kursus on komplekteeritud, aga registreeru ikka. Juhul, kui mõni koht vabaneb, võtame ühendust.

Väikekannel algajatele Võrus 2019

*
*
*
*
*
*
*

Registreeru

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised