Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kursus
Väikekandle meisterdamine

25. veebruar, 2020 -
1. märts, 2020

Viljandi Kultuuriakadeemia Vilma maja

10:00

Aeg: 25.02 - 01.03; 10:00-18:00 iga päev
Koht: Viljandi Kultuuriakadeemia Vilma maja, Turu 7, Viljandi 71020
Juhendaja: pillimeister Mihkel Soon
Grupi suurus: 10 (vanusepiirang al.16 eluaastast)
Ööbimine: Pakume võimalust ööbida Pärimusmuusika aidas 10 eur/öö
Kursuse tasu: 125 eur (sisaldab juhendamist, pilli materjale ja tööriistade kasutamist)

KOHAD ON HETKEL TÄIDETUD. REGISTREERI ENNAST JA ME VÕTAME KOHA VABANEMISEL VÕI UUE GRUPI LOOMISEL ÜHENDUST.

Ootame kursusele osalema inimesi, kes on käeliselt osavad ning hingelt soovivad endale meisterdada päris oma väikekannelt. Kursuse materjalid ja tööriistad toob kaasa kursuse juhendaja pillimeister Mihkel Soon. See, millist tüüpi väikekannelt sa soovid kursusel meisterdada, tuleks sul otsustada kursusele registreerudes. Valiku saad teha järgnevate mudelite vahel:

1) 6 - 7keelse kandle meisterdamiseks on vaja elementaarseid puutööoskusi ja osavust terariistade käsitsemisel, täpsust ja püsivust.

2) 10 - 12keelse kandle meisterdamiseks on vaja elementaarseid puutööoskusi ja osavust terariistade käsitsemisel, täpsust ja püsivust, jõudlust suuremas mahus puu töötlemise kui 6keelse ilma labata pillil puhul.

kannel1

3) Labaga kandle puhul on vaja elementaarseid puutööoskusi ja osavust terariista käsitsemisel, täpsust ja püsivust, jõudlust suuremas mahus puu töötlemisel.

kannel2 1

4) Puitvirblitega pilli puhul on vaja elementaarseid puutööoskusi ja osavust terariista käsitsemisel, täpsust ja püsivust, jõudlust, et jääks aega virblite nikerdamiseks, ning rutiinitaluvust, et nikerdada kõvast puust ühesuguseid detaile.

kannel3 1

Kursus toimub koostöös TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiaga
Kursust toetab Eesti Kultuurkapital

Mihkel Soon on Võrumaal tegutsev noor pillimeister, kes on valmistanud ligi 200 väikekannelt ning lisaks sellele on tema käte all sündinud mõnikümmend hiiurootsi kannelt, pakk- ja raamtrumme, laste lüürasid, rahvakandleid, psalter. Põhjalik kogemus on kandlemeisterdamislaagite juhendamisel, sest 19 laagris on kokku valminud tema juhendamisel üle 180 väikekandle.

https://www.mihkelsoon.com/

Saades koolitusjuhi kinnituse kursusel osalemise kohta, palume kanda koolitussumma 125 € MTÜ Eesti pärimusmuusika keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018. Makse selgituseks tuleb märkida VÄIKEKANDLE MEISTERDAMINE ja oma nimi. Makse garanteerib koha kursusel! Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna.

Kontakt:

Mare Lilienthal
August Pulsti õpistu õppejuht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
434 2061, 52 80 739

Väikekandle meisterdamine 2020

*
*
*
*
*
*

Registreeru

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised