Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kursus
Rahvakannel algajatele Võrus

6. oktoober, 2019

Võru Instituut, Tartu tn 48, Võru. I korruse saal

14:00

Aeg: Pühapäeviti 6., 20., 27. okt; 10., 17. nov. 2019 kell 14:00 - 15:30
Koht: Võru Instituut, Tartu tn 48, Võru. I korruse saal
Koolitaja: Kadri Lepasson
Grupi suurus: kuni 8 inimest
Kursuse tasu: 60 eur

Kursusel osalemiseks on vajalik oma rahva- või külakannel. Paar pilli on võimalik laenutada kursuse korraldajalt laenutustasuga 15 eur/kuu.

Saades koolitusjuhi kinnituse kursusel osalemise kohta, palume kanda koolitussumma 60 € MTÜ Eesti pärimusmuusika keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018. Makse selgituseks tuleb märkida RAHVAKANNEL ALGAJATELE VÕRUS ja oma nimi. Makse garanteerib koha kursusel! Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna.

Kursusele ootame igas vanuses täiskasvanud õppijaid, huviringide juhendajaid, lapsevanemaid ja kõiki kel huvi selle vahva pilli vastu. Ehk on sul riidekapi otsas vanaisa kannel, võta see kaasa ja tule kursusele. Kui sul oma pilli ei ole, saavad esimesed kiiremad laenutada selle kursuse korraldajalt.

Kursuse sisu:

-uurime eraldi parema ja vasaku käe tehnikaid
-õpime mängima lihtsamaid meloodiaid
-paneme helisema bassi keeled ning saateakordid
-häälestame pilli
-naudime koosmängu mõnu

Kadri Lepasson: “17 aastat tagasi alustasin pärimusmuusika õpinguid toonases Viljandi Kultuuriakadeemias. Mu põhipill oli akordion. Esimesel kursusel hakkasin lisapillina Elo Kalda juures väikekandle tunde võtma. Mind ääretult võlus see pill. Olles vaid kuu aega tundides käinud, kutsuti mind Mustla Rahvamajja väikekandleringi juhendama. See oli omamoodi pöördepunkt mu tulevast karjääri silmas pidades. Sain Elo Kalda tundides õpitut kohe lastele edasi õpetada ja niimoodi käsikäes õppides-õpetades sai minust kandlemängija. Rahvakannelt hakkasin mängima magistriõpingute ajal. Mul on kolme duuriga Tallinna Klaverivabriku rahvakannel ning Osvald Rossmanni nopitavate bassidega külakannel. Möödunud sügisel andsin välja rahvakandle õpperaamatu täiskasvanud iseõppijale. Hetkel õpetan erinevaid kandleid Mooste Rahvamuusikakoolis ja tulevast sügisest ka Mõniste kooli Muusikapesas. Olen üks juhendajatest Wana Wõromaa Wunkorkestris ning mängin 10 aastat tegutsenud väikekandle ansamblis TRIO Soon/Piho/Lepasson.”

Kursus toimub koostöös Võru Instituudiga

Kontakt:
Mare Lilienthal
August Pulsti õpistu õppejuht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
434 2061, 52 80 739

Kursus on komplekteeritud, aga registreeru ikka. Juhul, kui mõni koht vabaneb, võtame ühendust.

Rahvakannel algajatele Võrus 2019

*
*
*
*
*
*

Registreeru

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised