Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Koolitus
Ansamblimängu juhendaja meistriklass II osa / kursus täis

20. oktoober, 2020 -
23. oktoober, 2020

Kärstna Mõis

Kursuse II osa: 20.-23. oktoober 2020
Koht: Kärstna Mõis
Juhendajad: Merike Paberits ja Maarja Soomre
Kursuse maht: 40 kontakttundi + iseseisev töö

Eesmärk on anda kursusel osalejatele kätte efektiivne meetod, mis aitab neil väga hästi hakkama saada erineva taseme ja kooslusega ansamblite ja orkestrite ees saavutamaks kiiresti koosmängu mõnu. Kursusel tutvutakse erinevate arranžeerimisvõimaluste, dirigeerimiseks vajalike käemärkide, ansambli kui meeskonna toimimiseks vajalike faktorite, kuulmise teel õpetamismeetodi ja veel palju muuga. Õpitu viimistletakse koheselt esinemiskõlbulikuks.

Selline ansamblijuhendamise meetod arendati välja EthnoFonik meeskonna poolt Prantsusmaal ning kannab nime ETHNO pedagoogika, mis tugineb kolmele olulisele faktorile: kuulmise järgi meloodiate ja harmoonia õppimine; võrdsus - õpitakse üksteiselt ja igaüks saab ennast panna õpetaja rolli, õpetada teistele juhendaja kaasabil, ja olla õpilase rollis.

Kursuse I osas (14. - 15. november 2019) uurisime järgi, mis on ETHNO pedagoogika (tutvusime erinevate arranžeerimisvõimaluste, dirigeerimiseks vajalike käemärkide, ansambli kui meeskonna toimimiseks vajalike faktorite, kuulmise teel õpetamismeetodi, ETHNO kontseptsiooni ja veel palju muuga) ja kuidas seda praktikas kasutada.

Kursuse II osas (20. - 23. oktoober 2020) toimub vahepealse praktika analüüs ning kinnistatakse eelmisel korral õpitut läbi praktiliste harjutuste, õpitubade ning tehakse kogu protsess Laste Sügis ETNO osalejatega läbi, luues üheskoos nendega kontsertkava, kus iga kursuslane saab juhendajana end grupi ees proovile panna.

JUHENDAJAD: 

Merike Paberits on vabakutseline muusik ja õpetaja. Tema põhiinstrumentideks on flööt, eesti torupill ja parmupill. Hetkel töötab koosmängu ja rahvapäraste puhkpillide õppejõuna TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias ning on Eesti ETNO laagri kunstiline juht. Merike on muusikalist tuntust kogunud järgnevates koosseisudes: Nikns Suns, Black Bread Gone Mad, Paberits & Tirmaste ja VEM. Merike on ETHNO-pedagoogika kursuse läbinud 2012. aastal Pariisis "EthnoFonik I" kursusel ning täiendanud end järelkursusel "EthnoFonik All Stars" 2017. aastal. Ta on oma teadmisi rakendanud ja uusi kogemusi kogunud erinevates ETHNO-laagrites ning tegutseb lisaks sellele ka August Pulsti õpistu koolitajana. 
 
Maarja Soomre
 on G. Otsa Muusikakooli rütmimuusika eriala õppejõud. Ta on õppinud klassikalist klaverit, jazzi ja pärimusmuusika erialadel laulu ning on tuntud folkansamblite RÜÜT ja Päri Päri liige. Maarja ise ütleb: "ETNO laager annab võimsa elamuse sellest, kuidas muusika tõepoolest inimesi ühendada võib, isegi kui nad on pärit erinevatest kultuuridest. Koos mängides loome me ühtse maailma." Maarja on osalenud Horvaatia ETNOs, Ethnofonikus Prantsusmaal, GLOMUS laagris Brasiilias ning järelkursusel Ethnofonik All Stars.

Kursust toetab Eesti Kultuurkapital

Kontakt:
Janne Suits
August Pulsti õpistu juhataja
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
www.folk.ee/opistu

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised