Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kursus
Ansamblimängu juhendaja meistriklass

14. november, 2019 -
15. november, 2019

Pärimusmuusika Ait

Kursuse I osa: 14. - 15. november 2019
Kursuse II osa: 22. - 25. aprill 2020
Koht: Pärimusmuusika Ait, Tasuja 6, Viljandi
Koolitajad: Merike Paberits ja Maarja Soomre
Ööbimine: pakume võimalust ööbida Pärimusmuusika aidas 10€/öö 
Kursuse maht: 40 tundi
Kursuse tasu: 100 €

Saades koolitusjuhi kinnituse kursusel osalemise kohta, palume kanda koolitussumma 100 € MTÜ Eesti pärimusmuusika keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018. Makse selgituseks tuleb märkida ANSAMBLIMÄNGU JUHENDAJA MEISTRIKLASS ja oma nimi. Makse garanteerib koha kursusel! Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna.

Kursusele ootame huvi- ja muusikakoolide pilliõpetajaid, ansamblijuhendajaid, dirigente ja head muusikalist ettevalmistust omavaid muusikahuvilisi. Oodatud on ennekõike inimesed, kel oskus mängida mõnd pilli, kuid kursusele võtame vastu ka kuni 4 inimest, kelle põhipilliks on hääl.

Eesmärk on anda kursusel osalejatele kätte efektiivne meetod, mis aitab neil väga hästi hakkama saada erineva taseme ja kooslusega ansamblite ja orkestrite ees saavutamaks kiiresti koosmängu mõnu. Kursusel tutvutakse erinevate arranžeerimisvõimaluste, dirigeerimiseks vajalike käemärkide, ansambli kui meeskonna toimimiseks vajalike faktorite, kuulmise teel õpetamismeetodi ja veel palju muuga. Õpitu viimistletakse koheselt esinemiskõlbulikuks.

Selline ansamblijuhendamise meetod arendati välja EthnoFonik meeskonna poolt Prantsusmaal ning kannab nime ETHNO pedagoogika, mis tugineb kolmele olulisele faktorile:
kuulmise järgi meloodiate ja harmoonia õppimine
võrdsus - õpitakse üksteiselt ja igaüks saab ennast panna õpetaja rolli, õpetada teistele juhendaja kaasabil, ja olla õpilase rollis.
koosmäng, kus lühikese protsessi lõpus mängivad kõik koos. See annab suurepärase eduelamuse kõigile osalejatele ning loob head atmosfääri, inspiratsiooni edasisteks õpinguteks.

Kursuse I osas (14. - 15. november 2019) uurime järgi, mis on ETHNO pedagoogika (tutvutakse erinevate arranžeerimisvõimaluste, dirigeerimiseks vajalike käemärkide, ansambli kui meeskonna toimimiseks vajalike faktorite, kuulmise teel õpetamismeetodi, ETHNO kontseptsiooni ja veel palju muuga) ja kuidas seda praktikas kasutada.

Kursuse II osas (22. - 25. aprill 2020) toimub vahepealse praktika analüüs ning kinnistatakse eelmisel korral õpitut läbi praktiliste harjutuste, õpitubade ning tehakse kogu protsess Laste Kevad ETNO osalejatega läbi, luues üheskoos nendega kontsertkava, kus iga kursuslane saab juhendajana end grupi ees proovile panna.

14. nov
11.00 algusring
12.00 õpituba 1
14.00 lõuna
15.00-19.00 õpituba 2

15. nov
10.00 õpituba 3
13.00 lõuna
14.00-16.30 õpituba 4
väike paus
17.00-18.30 avalik lõpuring (liituvad III Pärimusmuusika ja rahvamuusika õpetajate sügisseminari osalejad)

JUHENDAJAD:

rsz merike naeratab

Merike Paberits on vabakutseline muusik ja õpetaja. Tema põhiinstrumentideks on flööt, eesti torupill ja parmupill. Hetkel töötab koosmängu ja rahvapäraste puhkpillide õppejõuna TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias ning on Eesti ETNO laagri kunstiline juht. Merike on muusikalist tuntust kogunud järgnevates koosseisudes: Nikns Suns, Black Bread Gone Mad, Paberits & Tirmaste ja VEM.

Merike on ETHNO-pedagoogika kursuse läbinud 2012. aastal Pariisis "EthnoFonik I" kursusel ning täiendanud end järelkursusel "EthnoFonik All Stars" 2017. aastal. Ta on oma teadmisi rakendanud ja uusi kogemusi kogunud erinevates ETHNO-laagrites

Maarja Soomre on G. Otsa Muusikakooli rütmimuusika eriala õppejõud. Ta on õppinud klassikalist klaverit, jazzi ja pärimusmuusika erialadel laulu ning on tuntud folkansamblite RÜÜT ja Päri Päri liige.
Maarja ise ütleb: "ETNO laager annab võimsa elamuse sellest, kuidas muusika tõepoolest inimesi ühendada võib, isegi kui nad on pärit erinevatest kultuuridest. Koos mängides loome me ühtse maailma." Maarja on osalenud Horvaatia ETNOs, Ethnofonikus Prantsusmaal, GLOMUS laagris Brasiilias ning järelkursusel Ethnofonik All Stars.

rsz maarja soomre

Kursust toetab Eesti Haridus- ja Teadusministeerium

Kontakt:
Mare Lilienthal
August Pulsti õpistu õppejuht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
434 2061, 52 80 739
www.folk.ee/opistu

Ansamblimängu juhendaja meistriklass 2019

*
*
*
*
*
*

Registreeru

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised