Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
Yamandu Costa & Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost (BRA / EST) / Viljandi Kitarrifestival 2019

12. oktoober, 2019

Pärimusmuusika Ait, suur saal

17:00

25 / 20 €

Lava jagavad Brasiilia kitarrigeenius, vaimustav Tallinna Kammerorkester ning mullu „Aasta Muusiku” tiitliga pärjatud Risto Joost. Kontserdil kuuleb tõeliselt hingestatud esinemist, millesarnast pole Eestis varem publiku ette toodud. Kokku on pandud temperamentne Ladina-Ameerika ning kammitsetud põhjamaine orkester.

Yamandu Costa on läbi-lõhki mõjutatud Lõuna-Ameerika kirglikest kitarriviisidest, mille juurde käivad muljetavaldavalt tempokad akrobaatilised sõrmekäigud, seejuures säilitades kitarripalade õrnus ja meloodilisus. Costa ja ta pilli vahel on intiimne suhe. Publiku muudab hingetuks kitarristi võime esinedes oma instrumendiga üheks sulada.

Costa on üks andekamaid ja hinnatumaid Brasiilia kitarriste, kelle töö ei mahu vaid ühe žanri või stiili alla. Oma 7-keelelist kitarri mängides loob ta enda stiili. Lisaks arvukatele kontserditele Brasiilias on muusik tuuritanud üle kogu maailma.

Tallinna Kammerorkestri lõi 1993. aastal dirigent Tõnu Kaljuste. Kahe aastakümne vältel on neist kujunenud Eesti esindusorkester, mis on hinnatud kunstiliselt terviklikke kavade, stiilitundliku musitseerimise ja interpretatsioonikunsti poolest. Orkestri repertuaaris on esindatud nii barokiajastu muusikat, aga ka 20. ja 21. sajandi heliloojate loomingut. Tallinna Kammerorkester on ka varasemalt Viljandi Kitarrifestivalil üles astunud.

Risto Joost on alates 2012. aastast Tallinna Kammerorkestri peadirigent, kes on tunnustatud nii ooperi- kui ka kontserdilavadel. Lisaks juba olemasolevatele tiitlitele valiti Joost 2018. aastal kõrgete väärtuste kandmise ja edasiandmise eest muusikas „Aasta muusikuks”. 2016. aastal pälvis ta Muusikanõukogu helikunsti sihtkapitali aastapreemia ning 2011. aastal Eesti vabariigi noore kultuuritegelase preemia. Noore ja andeka Joosti repertuaar ulatub barokist kaasaegsete heliloojate teosteni.

Sündmuse koduleht: http://viljandiguitar.ee/

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised