Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
Jonathan Kreisberg & Nelson Veras: “Kreisberg meets Veras” (USA) / Viljandi Kitarrifestival 2019

11. oktoober, 2019

Pärimusmuusika Ait, suur saal

21:00

20 / 15 €

Teised neist:

Brasiilia kitarrist ja helilooja Chico Pinheiro: „Jonathan Kreisberg ja Nelson Veras on ühed tänapäeva leidlikumad kitarristid. Nende ühiselt loodud album on justkui maamärk, mitte ainult kitarrimaailmas, vaid kogu 21. sajandi muusikamaailmas.”

Benini kitarrist ja helilooja Lionel Loueke: „Kaks minu lemmikut kitarristi perfektses sümbioosis. See on vaieldamatult üks parimaid kitarriduosid, mida mul tänaseni on võimalus olnud kuulata. Värskendav ja inspireeriv!”

Kõige paremad koostööd sünnivad tihti kahe erilise isiku vahel, kes loovad koos midagi enamat, kui nad oleksid üksi suutnud, pakkudes publikule ainulaadset muusikaelamust. Kui Ameerika kitarrist Jonathan Kreisberg ja Brasiilias sündinud Nelson Veras üksteist leidsid, sündis maailma uus kitarriheli, mida lihtsalt peab ise kuulma.

Kreisberg on tuntud oma oskuse poolest kombineerida ajatut swingi tänapäevasemate džässimõjutustega. Tema muusika meelitab rahvusvaheliselt kontsertidele mitte ainult kitarrientusiaste, aga aina paisuvat fännibaasi. Ta on muusikat mänginud ja salvestanud mitmete legendidega nagu Dr. Lonnie Smith, Joe Locke, Bill Stewart ja Larry Grenadier ning esitanud 20. sajandi suurteoseid koos sümfooniaga New World Symphony.

Veras on pikalt olnud üks kitarrimaailma suurimaid saladusi oma unikaalse stiiliga, mis on kombinatsioon klassikalise kitarri tehnikast, ultramodernsest džässist, klassikalisest harmooniast ja tema Brasiilia juurtest. Verase avastas 14-aastasena Pat Metheny, kes ta oma tiiva alla võttis. Andekas mees sai rahvusvahelisel areenil tuntuks veel enne 19. eluaastat. Ta on salvestanud mitmeid plaate enda muusikaga ning esinenud teiste seas koos nimedega nagu Steve Coleman, Michel Petrucciani, Tomasz Stanko ja Manu Kaché.

Sündmuse koduleht: http://viljandiguitar.ee/

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised