Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Etendus
Kogupere jõululavastus "Eestlaste Muistne Jõululugu"

8. detsember, 2019

Pärimusmuusika Ait, väike saal

13:00

5 - 20 €

"Eestlaste Muistne Jõululugu" on Rändteatri Vaba Vanker pärimuskomöödia lavastus, mis toob vaatajate ette vanarahva kombeid ning traditsioone läbi õpetliku ja humoorika lähenemisnurga. Alustame hingedeajast ja liigume kuni jõuluperioodi lõpuni välja.

Lavastus tõstab laste ja nende vanemate teadlikkust sellest, milliseid ägedaid tähtpäevi on Eestis tähistatud, kuidas end erinevatel päevadel maskeeriti, millest maske ja kostüüme valmistati ning kuidas sandid käitusid. Lavale tuuakse näiteks ulguvad hingesandid, kelle esinemisest paljud ei teagi, kuid ka populaarsemad mardi- ja kadrisandid, jõulusokust rääkimata. Kindlasti pole tegu pelgalt õpetliku ettenäitamisega, vaid kasutatakse teatrile omast lugu ja selle lavastamist. Tükis muunduvad tegelased ühest karakterist teise ning mänguvahendeid haaratakse kujuteldavatest objektidest kuni tarbeesemeteni välja. Kõigest sellest moodustub hoogne ja meeldejääv tervik maskide, nukkude ja pärimusmuusikaga.

Lavastaja: Rauno Kaibiainen
Tehniline teostus: Joonas Parve
Laval näitlejad Maili Metssalu ja Ragne Veensalu

Kestus: 35 minutit

"Eestlaste muistne Jõululugu" kuulub Rändteatri Vaba Vanker pärimuskomöödia sarja, mille alt on loodud eelnevalt kaks lavastust - "Eestlaste muistne lugu", mis keskendub eestlaste saamisloole, ning "Eestlaste muistne sugu", mille teemad lahkavad kosjakombestikku. Nüüd toome rahva ette samas võtmestikus jõuluperioodi lavastuse, millel on Muistsete eestlaste hoog ja nutikus!

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised