Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Loeng
Volk tahab teada: "Kas Hiina muusika ongi ainult mustadel klahvidel?"

17. aprill, 2023

Pärimusmuusika Ait

17:30

Pilet eelmüügist 5 €,

kohapealt 7 €. 

Aprilli kohtumisõhtul küsib Volk, kas Hiina muusika ongi ainult mustadel klahvidel? Külas on Li Haozhen. Vestlus toimub eesti keeles.

“Volk tahab teada” on muusikakuulamise sari, mis mõeldud inimestele, kes tunnevad huvi kaugemate maade kultuuride ning muusika vastu. Õhtu kestab kokku 1 h ja 30 min, mille vältel vesteldakse kutsutud külalisega just tema päritolule omasest pärimusmuusikast ning kultuurist läbi muusika. Jutu vahele kuulatakse helinäiteid. Erinevate kultuuride kohta uurib ja muusikat valib PEETER VOLKONSKI.

Peeter Volkonski on laiale avalikkusele tuntud kui muusik, näitleja ning teatrilavastaja. Samas on võibolla paljudele saladuseks, et tema puhul on tegemist paadunud melomaaniga, kes on olnud aastaid Tartu Ülikooli Fonoteegi kuldklient ning mitmeid aastaid Pärimusmuusika teabekogu alaline külaline ning abiline kogu täiendamisel. Tema isiklik fonoteek sisaldab mõõtmatutes kogustes maailma erinevate eksootiliste rahvaste muusikat erinevatel helikandjatel ning loomulikult kuulub sinna juurde palju kirjandust, mis annavad väärtuslikku lisateavet muusikast aru saamisel. Samuti on ta aastaid andnud maailmamuusika loenguid Viljandi Kultuuriakadeemias ning olnud kaastegev mitmetes maailma rahvaid puudutavates raadiosaadetes. Oma tegemistest rääkiv Volkonski tõdeb, et kui koolis oli tal aega kõnelda maa ja ilm, siis õhtune loeng Aidas sunnib teda kogu jutu pooleteise tunni sisse ära mahutama.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised